КСУ схвалив законопроект Порошенка про скасування недоторканності

20.06.2018, 12:53
КСУ схвалив законопроект Порошенка про скасування недоторканності - Фото
Конституційний суд (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Вчора, 19 червня, Конституційний суд схвалив законопроект авторства президента Петра Порошенка про скасування депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року. Про це пише прес-служба КСУ.

Фактично, на Банковій пропонують вилучити зі ст. 80 Конституції два пункти, які забезпечують нардепам імунітет, що дає їм можливість уникнути кримінального переслідування, якщо на це не отримано згоди Ради.

"Суд визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції (щодо недоторканності народних депутатів України) №7203", - уточнили в суді.

На час надання КСУ цього висновку в Україні або регіонах відсутні воєнний або надзвичайний стан, тому правових підстав для неможливості внесення змін до Конституції немає. КСУ вважає, що законопроект не скасовує та не обмежує права і свободи нардепів.

Рішення КСУ є остаточним і обов'язковим до виконання; оскаржити його також не можна.

При цьому в суді додали, що недоторканність "не є особистим привілеєм, індивідуальним правом нардепа, а спрямована на забезпечення його безпеки від незаконного втручання в його діяльність, і на забезпечення безперешкодного і ефективного здійснення ним своїх функцій і належного функціонування парламенту".

6 червня 2018 року КСУ виніс вердикт щодо конституційності альтернативної пропозиції про скасування депутатської недоторканності №6773, яка передбачає скасування імунітету з моменту публікації закону - одразу ж.

Для прийняття історичного рішення про скасування депутатського імунітету потрібно 300 голосів в Раді.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса