КСУ прийняв рішення про законність розпуску Ради

КСУ прийняв рішення про законність розпуску Ради - Фото
Конституційний суд України (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
20.06.2019, 16:48

Указ Зеленського визнали конституційним, сказало джерело

Конституційний суд ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо конституційності указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Кореспонденту  LIGA.net в прес-службі КСУ сказали, що не знають, яке рішення прийняв суд, прес-релізу не буде - опублікують саме рішення, це станеться сьогодні ввечері або завтра. "Ми також читаємо ті ж джерела, що і ви. Не знаємо, яке рішення", - заявили в прес-службі.

Про те, що КСУ визнав конституційним указ президента  Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, заявив сам Зеленський під час зустрічі з бізнесом.

"Офіційно: Констітуціонній суд визнав рішення про розпуск конституційним", - сказав президент.

Крім того цю інформацію підтвердила прес-секретар Зеленського у себе в Facebook, але потім видалила повідомлення.

Мустафа Найєм у себе в Telegram-каналі повідомив, що "за" таке рішення проголсовало 11 суддів КС, "проти" - 5.

20 травня Зеленський вступив на посаду президента й відразу ж розпустив Раду. 21 травня підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту і дострокові вибори 21 липня. Скликане на його прохання засідання Ради закінчилося демаршем нардепів: ідею Зеленського про скасування мажоритарки й зниження бар'єру до 3% навіть не включили до порядку денного. Зеленський призначив своїм представником в КСУ Федора Веніславського.

Партія президента Слуга народу  хоче одноосібно сформувати коаліцію без інших фракцій за рахунок мажоритарників.