КСУ пояснив, чому прийняв скандальне рішення про антикорупційну реформу

Конституційний суд запевнив, що не відміняв електронне декларування, і запропонував Раді прийняти нове антикорупційне законодавство, де буде чітко визначено коло суб'єктів злочину. Про це йдеться в першій реакції КСУ на скандал після його рішення, що скасовує антикорупційну реформу.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
"КСУ висловив позитивну позицію, що декларування доходів осіб, які здійснюють публічну владу, є незаперечною вимогою в будь-якій сучасній демократичній країні", – пише пресслужба суду.
Судді вважають, що антикорупційна і судова реформи "повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності".
Читайте також: Конституційна криза в Україні: всі новини – хроніка
На думку КСУ, використання юридичних конструкцій ст. 366-1 КК, де "відсутній чіткий перелік законів", унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину і встановлення кола їх адресатів.
Тому, аргументує КСУ, до відповідальності за умисне неподання декларації можуть залучити тих, хто не може бути учасником правовідносин з декларування – і тому свідомо не виконав такий обов'язок.
Все це, робить висновок КСУ, "не узгоджується з поняттям правової держави і принципу верховенства права".
- 27 жовтня КСУ скасував антикорупційну реформу, перш за все в частині електронного декларування, що поставило під загрозу відносини України з міжнародними партнерами, у тому числі безвізовий режим з ЄС та співробітництво з МВФ.
- Увечері 29 жовтня Кабмін після екстреної наради РНБО розблокував роботу реєстру декларацій НАЗК, президент Зеленський подав неконституційний законопроєкт про припинення повноважень суддів КСУ.
Читайте думку: Головний диригент ситуації з КСУ – Кремль, вважає експрем'єр Гончарук
Комментарі