RU

КСУ пояснив, чому прийняв скандальне рішення про антикорупційну реформу

30.10.2020, 13:14
КСУ пояснив, чому прийняв скандальне рішення про антикорупційну реформу - Фото
Конституційний суд України (Фото: LIGA.net)

Конституційний суд запевнив, що не відміняв електронне декларування, і запропонував Раді прийняти нове антикорупційне законодавство, де буде чітко визначено коло суб'єктів злочину. Про це йдеться в першій реакції КСУ на скандал після його рішення, що скасовує антикорупційну реформу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"КСУ висловив позитивну позицію, що декларування доходів осіб, які здійснюють публічну владу, є незаперечною вимогою в будь-якій сучасній демократичній країні", – пише пресслужба суду.

Судді вважають, що антикорупційна і судова реформи "повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності".

Читайте також: Конституційна криза в Україні: всі новини – хроніка

На думку КСУ, використання юридичних конструкцій ст. 366-1 КК, де "відсутній чіткий перелік законів", унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину і встановлення кола їх адресатів.

Тому, аргументує КСУ, до відповідальності за умисне неподання декларації можуть залучити тих, хто не може бути учасником правовідносин з декларування – і тому свідомо не виконав такий обов'язок.

Все це, робить висновок КСУ, "не узгоджується з поняттям правової держави і принципу верховенства права".


Читайте думку: Головний диригент ситуації з КСУ – Кремль, вважає експрем'єр Гончарук

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини