RU

КСУ оприлюднив своє рішення щодо антикорупційної реформи

28.10.2020, 19:06
КСУ оприлюднив своє рішення щодо антикорупційної реформи - Фото
Конституційний суд України (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування, а також окремі положення антикорупційного закону, що визначають функції НАЗК. Про це йдеться в рішенні КСУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зокрема, суд скасував статтю 366-1 (Недостовірне декларування) КК.

КСУ вважає, що недостовірне декларування або свідоме недекларування доходів не здатні завдати такої шкоди суспільству, щоб ці порушення були визнані суспільно небезпечними, за які передбачено позбавлення волі.

Суд вважає, що такі порушення "мають бути підставою для інших видів юридичної відповідальності", а кримінальна відповідальність – це "надмірне покарання".

Довідка. Стаття 366-1 КК передбачає відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


Також КСУ визнав неконституційними низку положень закону про запобігання корупції, які стосуються контрольних функцій НАЗК над судовою владою.

У рішенні суду йдеться, що НАЗК – центральний орган виконавчої влади, який має вплив на судову гілку, а це, відповідно до висновку КСУ, суперечить "стандартам конституціоналізму і цінностям Конституції".

  • 27 жовтня ЗМІ повідомили, що КСУ визнав неконституційною статтю про декларування недостовірної інформації та контрольні повноваження НАЗК. Колишній нардеп Сергій Лещенко повідомив, що скасували також статтю про незаконне збагачення. Повний текст відповідного рішення КСУ поки не оприлюднив.
  • Представник Ради в КСУ Ольга Совгиря заявила, що у зв'язку з цим рішенням КСУ Україна "ризикує бути втягнутою у грандіозний міжнародний скандал".
  • В Офісі президента заявили, що вважають "фундаментальним надбанням держави" створену в Україні систему електронного декларування, і що "незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені".
  • НАЗК повідомило, що в деклараціях двох суддів КСУ, які розглядали це рішення, є порушення.
  • Відомо, що 27 жовтня дипломати посольства США і представництва ЄС в Україні  зустрілися з головою КСУ Тупицьким.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини