КСУ дав добро на проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року

КСУ дав добро на проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року - Фото
acb380ae0e2be4adee5bc782759233a0.jpg
19.11.2010, 10:05

Конституційний Суд України дав добро на проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року. Відповідний висновок КСУ за зверненням Верховної Ради щодо проекту змін до Конституції зачитав на засіданні глав КС Анатолій Головін

Конституційний Суд України дав добро на проведення парламентських виборів у жовтні 2012 року. Відповідний висновок КСУ за зверненням Верховної Ради щодо проекту змін до Конституції зачитав на засіданні глави КС Анатолій Головін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, А.Головін зазначив, що розглядаючи положення пунктів перехідного положення, які передбачають наступні вибори у Верховну Раду України в останню неділю жовтня 2012 року і чергових виборів Президента України в останню неділю березня 2015 року, КС керується тим, "що право обирати і бути обраним було реалізовано громадянами України на останніх виборах у Верховну Раду і Президента України на умовах п'ятирічного терміну періодичності виборів". Отже, на думку суддів, "передбачені законопроектом дати наступних чергових виборів у Верховну Раду і Президента України не приведуть до звуження змісту і обсягу виборчих прав громадян".

Загалом КСУ дійшов висновку, що законопроект, який також передбачає п'ятирічний термін повноважень Верховної Ради, а також п'ятирічний термін повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад, відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

А.Головін також зазначив, що до рішення додається окрема думка судді.

Нагадаємо, вчора з рішенням Конституційного Суду журналістів вже ознайомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Сьогодні Верховна Рада також повинна розглянути зміни до Конституції щодо дати проведення виборів. Вчора провладна більшість прийняла рішення скасувати голосування бюлетенями за зміну Конституції, дозволивши нардепам змінювати Конституцію за допомогою голосування натисненням кнопок.

Конституційний Суд України: добірка новин>>>


Популярне