RU

Кримська Рада зайнялася розширенням прав російської мови

15.08.2012, 11:57
Кримська Рада зайнялася розширенням прав російської мови - Фото
2c62c2e0fb9808f9c342538e3bae0ca0.jpg
Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації мовного закону. Таку постанову було прийнято сьогодні на позачерговій сесії.

Як повідомляє прес-центр Верховної Ради АРК, депутати також доручили Раді міністрів забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед населення автономії про основні положення чинного закону "Про основи державної мовної політики". Органам місцевого самоврядування та районним адміністраціям в Автономній Республіці Крим рекомендовано розробити заходи щодо реалізації положень закону.

Спікер Верховної Ради АРК  Володимир Константинов заявив, що кримчани, як і мільйони громадян України, були не тільки свідками, але й мимовільними учасниками "своєрідного мовного бліц-кригу в країні". "Президент України Віктор Федорович Янукович прийняв мудре політичне рішення, підписавши документ. Закон вступив в силу", - зазначив він, додавши, що українська мова в Криму, як і повсюдно в країні, є державною мовою, і з прийняттям даного закону їй нічого не загрожує.

Константинов нагадав, що за результатами всеукраїнського перепису 2001 року в автономії проживало близько 1 мільйона 200 тисяч росіян, півмільйона українців і чверть мільйона кримських татар, всього близько 130 національностей. Найчисленніші етнічні групи - азербайджанці, вірмени, білоруси, грузини, євреї, молдавани, мордва, німці, поляки. Ці етнічні групи становлять близько 66 тисяч чоловік. Більше 80% людей, які проживають в автономії, рідною мовою вважають для себе російську. "Саме російська мова в кримському співтоваристві в основному сьогодні виконує інтеграційні функції", - вважає він.

Голова кримського парламенту звернув увагу на те, що за останні два з половиною роки Верховна Рада автономії прийняла більше двох десятків різних звернень, рішень і постанов, пов'язаних з розвитком, використанням та функціонуванням російської мови.

"Закон, що вступив в силу,  вперше за роки незалежності дав можливість демократичним шляхом врегулювати використання мов в Україні ... Він позбавлений гостроконфліктних норм. Прийнятий закон фактично підтверджує багато правових норм про мову, прописані в Конституції автономії. Закон, за великим рахунком, надає громадянину право розмовляти з державою рідною мовою", - уклав Константинов.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав мовний закон 8 серпня. Окремо він доручив Кабінету міністрів створити робочу групу з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні. Янукович також пообіцяв невідкладно розробити Державну програму всебічного розвитку і функціонування української мови.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини