RU

Крим не хоче розколу, йому потрібен лише вплив, - депутат

19.07.2012, 09:21
Крим не хоче розколу, йому потрібен лише вплив, - депутат - Фото
Фото: ТСН
Ініціатори внесення змін до Конституції АРК не збираються відколювати півострів від України, їх мета - отримати вплив. Про це заявив депутат Верховної Ради Криму Юхим Фікс (Партія регіонів).

Як повідомляє газета Сегодня, Фікс підкреслив: "Ніхто не збирається міняти Конституцію Криму. На даному етапі достатньо повноважень, в ній прописаних. Йдеться про їх реалізації".

"Під час минулої каденції до Верховної Ради України було направлено 69 наших пропозицій. Тільки за двома з них прийшла позитивна відповідь, за рештою відповідей не було. Ми хочемо забезпечити наше право впливати на вирішення питань власності, земельних відносин, екології. Ніякого сепаратизму немає" , - запевнив кримський депутат.

Сепаратистською цю ідею охрестила опозиція. "Якщо це спроба зрівняти статус Конституції України і Криму, то це незаконно і перетворить Крим і Україну в конфедерацію", - заявив нардеп від НУНС Юрій Ключковський.

Якщо зміни до Конституції будуть прийняті, депутати з Верховної Ради АРК зможуть безпосередньо подавати до українського парламенту свої законопроекти, зараз це можна зробити тільки через нардепів-кримчан. "Але вони давно не пропонують жодних законопроектів", - стверджує депутат Верховної Ради від БЮТ Сергій Веліжанський.

За інформацією Центру законодавчих ініціатив, кримські депутати на даний момент ініціюють перед київськими колегами законопроекти, які стосуються соціальної сфери. Наприклад, автономія попросить навести порядок у процесах безкоштовного підвезення школярів до місця навчання і додому, зберегти за дітьми-сиротами права на житло їхніх батьків. Крім того, в планах - документ про реалізацію кримських вин на розлив на території АРК.

Нагадаємо, протягом двох місяців депутати кримського парламенту подадуть на розгляд Конституційної асамблеї проект змін до Конституції автономії. Запропонують, по-перше, право законодавчої ініціативи для Верховної Ради АРК, по-друге - узгодження всіх законів, прийнятих Верховною Радою, з кримським парламентом, по-третє - підвищити статус Конституції Криму від звичайного закону до конституційного.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини