RU

Кримінальну справу судді, який посадив Луценка, реанімують, - ЗМІ

01.03.2012, 12:27
Кримінальну справу судді, який посадив Луценка, реанімують, - ЗМІ - Фото
Сергій Вовк головував на процесі над Луценком
Верховний суд скасував постанову суддів про скасування кримінальної справи проти судді Сергія Вовка й направив його на новий розгляд. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на своє джерело.

"Це означає, що суд погодився зі звинуваченнями ГПУ, яка наполягає на законності порушення кримінальної справи щодо судді Вовка", - розповіло джерело.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що 19 червня 2009 року прокуратура Києва порушила проти судді Печерського районного суду столиці Вовка кримінальну справу за винесення завідомо неправосудних рішень у цивільних справах. Проте постанову прокуратури про порушення кримінальної справи по Вовку було скасовано влітку 2009 року Голосіївським районним судом Києва. Пізніше це рішення Голосіївського райсуду підтвердили апеляційний суд Києва і Верховний суд України.

Генеральна прокуратура на підставі чинного на той час кримінально-процесуального законодавства подала протест на зазначені судові рішення. У цьому поданні ГПУ наполягала на законності порушення кримінальної справи щодо судді Вовка.

У результаті судової реформи влітку 2010 року Верховний суд, який прийняв подання прокуратури до розгляду, не зміг його розглянути, оскільки був позбавлений відповідних повноважень. Зараз же процедура перегляду рішень судів в порядку виключного провадження розблокована, і справа Вовка буде переглянута Верховним судом.

Нагадаємо також, раніше брат Юрія Луценка повідомив ЛІГАБізнесІнформ, що проти Вовка свого часу були заведені три кримінальні справи. Пізніше адвокат Луценка Олексій Баганець заявив, що не вірить у незалежність і неупередженість головуючого на процесі судді Печерського суду Сергія Вовка, оскільки він залежить від декількох членів Вищої ради юстиції (ВРЮ), і проти нього було порушено як мінімум дві справи.

"До ВРЮ входять три керівники Генпрокуратури (Віктор Пшонка, Ренат Кузьмін, Михайло Гаврилюк, - ред.) - відомства, які порушували кримінальні справи стосовно Вовка, і один з керівників Адміністрації президента (Андрій Портнов, - ред.), який теж вирішував долю Вовка ", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини