RU

Кремль про візит Януковича в Росію: розбіжності зняти не вдалося

01.03.2013, 13:24
Кремль про візит Януковича в Росію: розбіжності зняти не вдалося - Фото
Дмитро Пєсков

Москві і Києву поки не вдалося зняти всі розбіжності, через які було відкладено попередній візит до Москви президента України Віктора Януковича. Підписання документів за підсумками майбутньої зустрічі глав двох держав не планується. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, якого цитує Інтерфакс-Україна.

"Поки всі розбіжності не знято, робота триває. Підписання якихось підсумкових документів не планується", - сказав Пєсков, додавши, що "все буде залежати від результатів майбутньої розмови Володимира Путіна і Віктора Януковича".

Тим часом, прес-служби президентів України і Росії про майбутній візит глави української держави в РФ 4 березня повідомляли лише одним реченням. Про будь-які подробиці офіційні представництва не інформують.

Нагадаємо, майбутній візит - це, по суті, той самий візит, який президент України "заборгував" за грудень, коли поїздку була зірвано через дзвінок голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, який пообіцяв провести саміт Україна-ЄС 25 лютого. Згідно з офіційними даними, під час відкладеної в грудні зустрічі з російським колегою український лідер планував обговорити питання співпраці в енергетичній та торговельно-економічній сферах. Ряд джерел стверджували, що мова на зустрічі повинна була йти про зміну формули розрахунків за газ і початок процедури приєднання України до Митного союзу.

Українські джерела, які володіють ситуацією щодо нинішнього візиту, говорять про майбутню поїздку з обережністю. Можливість підписання якихось документів не передбачається. Візит, скоріше, пов'язаний з нещодавньою обіцянкою Януковича домовитися про газотранспортний консорціум вже в першій половині 2013-го. Водночас, за словами джерела, близького до РНБО, переговори не будуть обмежуватися ГТС. "Україні після візиту Януковича до Брюсселя потрібно звірити годинники з Москвою. Росія - наш стратегічний партнер, тому тепер їм треба зрозуміти, що спільні інтереси не постраждають. А Росія хоче зрозуміти, як будуть розвиватися торгові відносини з Україною, якщо ми підпишемо угоду про ЗВТ , і так далі", - заявив політолог Кость Бондаренко.


Досьє на Віктора Януковча

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини