RU

Кремль перешкоджає захисту прав жителів Криму - Сергєєв

25.12.2015, 11:48
Кремль перешкоджає захисту прав жителів Криму - Сергєєв - Фото
Юрій Сергєєв (фото - un.org)
ООН не може задіяти інструменти захисту прав тих людей в Криму, яких переслідує окупаційна влада, зокрема кримських татар, бо не має механізмів їх використання. Про це в інтерв'ю виданню Тиждень повідомив колишній постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

"Інструменти є. Немає механізмів їх використання в умовах, коли окупаційна влада Криму не дають доступу на територію ні моніторинговим місіям ООН, ОБСЄ, ні міжнародним правозахисним організаціям. Тому інформація про справжню ситуацію з порушенням прав людей на півострові збирається по крупицях з різних джерел" , - сказав Сергєєв.

За його словами, українській делегації спільно з партнерами всупереч протидії Росії вдалося забезпечити слухання в СБ ООН 10 доповідей помічника генерального секретаря ООН Івана Шимоновича про ситуацію з правами людини в Криму. Фактично щотижня проводилися брифінги, конференції, круглі столи про порушення прав людини в окупованому Криму. Останній такий захід відбувся в штаб-квартирі ООН 9 грудня.

"Це єдині можливості консолідації світової громадськості, формування глобального громадської думки на основі правдивих фактів. Зібрані докази порушень в Криму основних принципів універсальних прав людини стануть, сподіваюся, в недалекому майбутньому матеріалами для Міжнародного кримінального суду", - пояснив він.

Нагадаємо, в травні 2014 Шимонович заявив, що в ООН стурбовані ситуацією з дотриманням прав людини в Криму і вважають, що українська влада має приділити увагу дотриманню прав кримських татар як корінного населення, так і українців, які не отримали російське громадянство, на півострові.

У січня 2015 року Комітет із захисту прав кримськотатарського народу звернувся до ООН, Туреччини та України з проханням звернути увагу на порушення прав корінного народу на території анексованого Росією Криму.

У вересні 2015 року президент Петро Порошенко закликав сесію Генеральної асамблеї ООН розглянути питання про порушення прав людини в анексованому Росією Криму, зокрема - утисків кримських татар.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини