Кремль намагається "заговорити" припинення війни - Порошенко

22.10.2015, 15:31
Кремль намагається
Петро Порошенко

Росія домагається лише скасування санкцій і не зацікавлена в припиненні війни на сході України, вважає президент

Росія намагається "заговорити" процес мирного врегулювання на сході України і, обмежившись припиненням вогню, домогтися ослаблення або скасування санкцій. Про це заявив президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Люксембургу Ксав'є Беттелем, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Я хотів би чітко продемонструвати, в чому відмінність у підході України і наших європейських, трансатлантичних та інших партнерів, і підходу Росії. Наша мета і санкції є інструментом для звільнення нашої країни з-під окупації. Переговори (цілі, - ред.), які зараз переслідує Росія, - це "заговорити" процес і, базуючись лише на режимному припиненні вогню, послабити або скасувати санкції", - сказав він.

Порошенко впевнений, що перевага повинна мати сценарій припинення окупації, виведення військ, поновлення контролю над кордоном.

"Пройшли політичні, гуманітарні, соціально-економічні, інші складові мінського процесу - санкції скасовані. Цього не відбувається... Політика санкцій повинна бути тільки інструментом, який мотивує агресора-окупанта сідати за стіл переговорів і забезпечувати виконання тих зобов'язань, які були досягнуті в Мінську" , - сказав він.

У свою чергу, прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель зазначив, що якщо Росія порушить мінські домовленості, то з боку Європейського союзу будуть накладені нові санкції.

"На сьогодні це занадто крихкий мир і ми не можемо поки що сказати точно, яким буде рішення 31 грудня. Я вам скажу, що 28 членів ЄС бачать ситуацію однаково, і якщо не будуть виконані мінські домовленості, будуть нові санкції. Якщо будуть виконані - тоді можна буде говорити про інші справи", - сказав Беттелом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы