RU

Кравчук і Кучма попросили Турчинова вивести війська з Криму

20.03.2014, 09:54
Кравчук і Кучма попросили Турчинова вивести війська з Криму - Фото
Леонід Кучма і Леонід Кравчук (фото - espreso.tv)
Відбулася зустріч в . о. президента України  голови Верховної Ради України  Олександра Турчинова з екс-президентами України Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою з їх ініціативи.

Як повідомила прес-служба Турчинова, на зустрічі екс-президенти висловили повну підтримку нової української влади та її першим крокам в "надважкі і драматичні часи української історії".

На їх думку, військова агресія і спроба анексії Кримського півострова Збройними силами Російської Федерації - неприпустима.

"Ніколи, навіть у страшному сні, я не міг подумати, що доживу до того часу, коли російські війська окупують Крим", - сказав Кучма.

Обидва екс-президента жорстко виступили проти спроб сепаратизму і провокацій, "які відбуваються в деяких регіонах України"

На їх думку, влада повинна більш жорстко і безкомпромісно боротися зі злочинами проти держави, її суверенітету і територіальної цілісності.

Як наголошується в повідомленні , екс-президенти звернулися з проханням до Турчинова "захистити і зберегти життя українських військовослужбовців, які несуть службу у важких і небезпечних умовах в Криму".

На їх думку, необхідно терміново провести їх передислокацію на материкову частину України.

Нагадаємо, вчора за підсумками засідання РНБО було прийнято рішення про приведення української армії в повну бойову готовність.

Нагадаємо, 16 березня в Криму провели референдум про статус АР Крим. Голова комісії з проведення референдуму Михайло Малишев заявив, що 96,6 % виборців, що взяли участь у референдумі про статус Криму, проголосували за входження автономії до складу Росії.

17 березня на позачерговому пленарному засіданні парламенту Криму, який 15 березня Верховна Рада України розпустила, було прийнято постанову "Про незалежність Криму". Документ передбачає звернення до Росії з пропозицією про прийняття Криму до складу РФ в якості нового суб'єкта федерації зі статусом республіки. Після цього президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності Криму.

18 березня Путін схвалив проект договору між Росією і Кримом про прийняття в РФ Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів. Сьогодні такий договір підписали.

Відзначимо, анексія - це офіційне приєднання державою всієї або частини території іншої держави в односторонньому порядку. Україна і більшість країн світу не підтримують вихід Криму і Севастополя зі складу держави і приєднання їх до Росії. Анексія вважається різновидом агресії, і за неї повинна наступати міжнародно-правова відповідальність.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини