RU

Кравчук хоче першим отримати біометричний паспорт

30.11.2012, 14:20
Кравчук хоче першим отримати біометричний паспорт - Фото
Леонід Кравчук

Перший президент України Леонід Кравчук був би щасливий отримати перший біометричний паспорт. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, Кравчук, відповідаючи на запитання, чи буде він у числі перших у черзі за новими біометричними паспортами, сказав: "Безумовно".

Він також нагадав, що отримав перший в Україні закордонний паспорт - під номером один. "І буду щасливий, якщо отримаю біометричний паспорт номер один. Я вже давно нічого не боюся, тим більше біометричного паспорта. Я вважаю, що це нормально, якщо ми хочемо дійсно мати права і подорожувати, отримувати візи, як цього вимагає європейське співтовариство, то ми повинні це робити, інакше будемо сидіти вдома", - додав Кравчук.

Нагадаємо, закон про введення біометричних паспортів в новій редакції з пропозиціями президента був прийнятий 20 листопада. 29 листопада президент його підписав. Закон передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).

Необхідність введення закону обумовлена ​​вимогами Євросоюзу щодо лібералізації візового режиму, якого Україна домагається у відносинах з ЄС вже багато років.

Як відомо, за можливість виробництва біометричних паспортів для громадян України боролися український концерн ЄДАПС і німецька компанія Muhlbauer. За даними ЗМІ, інтереси компанії ЄДАПС лобіює регіонал
Василь Грицак, а питання німецької компанії - міністр юстиції Олександр Лавринович. Ціна питання паспортизації - мільярди гривень. За такий документ, за попередніми оцінками Грицака, українці змушені будуть заплатити від 300 до 350 грн.

Досьє на Леоніда Кравчука

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини