RU

Кравчук: ОБСЄ підготує єдиний план миру щодо Донбасу до 10 листопада

09.11.2020, 07:34
Кравчук: ОБСЄ підготує єдиний план миру щодо Донбасу до 10 листопада - Фото
Леонід Кравчук (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Україна передала свій варіант плану врегулювання конфлікту в Донбасі ОБСЄ і чекає від організації узгодженого з іншими учасниками переговорів контактної групи по Донбасу єдиного документа для обговорення на наступному засіданні в форматі відеоконференції 10 листопада. Про це в інтерв'ю російському пропагандистському агентству ТАСС повідомив глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

"У четвер (5 листопада, – ред.) наш "План спільних кроків" я передав Хайді Грау. Вона, природно, цей документ мала передати Росії та іншим учасникам тристоронньої контактної групи. Думаю, що якщо не прямо, то через російську делегацію він переданий і представникам ОРДЛО", – сказав Кравчук.

Читайте також: У Кремлі відреагували на план України щодо досягнення миру на Донбасі

За його словами, після отримання українського варіанту ОБСЄ розробить "єдиний документ з урахуванням позицій всіх сторін".

"Цей документ буде не український, не російський, не авторства ОРДЛО. А це буде документ тристоронньої контактної групи, яка за пропозицією пані Грау підготувала доручення пану П'єру Морелю – це посол з політичних питань в системі мінських угод, щоб він об'єднав пропозиції всіх і підготував один документ, який ми будемо обговорювати", – пояснив Кравчук.

Він сподівається, що ОБСЄ встигне підготувати план до наступного засідання контактної групи 10 листопада.

"Є завдання підготувати всебічно продуманий, з урахуванням інтересів усіх сторін, і, перш за все, ОРДЛО, документ, який відкриє дорогу до миру і відродження життя на цих територіях, – сказав Кравчук, підкресливши, щои "Україна свою частину завдання виконала, передавши свій варіант в загальну скарбничку".

ДОВІДКА. ОРДЛО (Окремі райони Донецької і Луганської областей)  – територія Донецької та Луганської областей, нині підконтрольна гібридним російським військам. Захоплена Росією в результаті війни на сході України. 17 березня 2015-го Рада визнала ОРДЛО тимчасово окупованою територією.
  • Глава делегації України в ТКГ Г Леонід Кравчук заявив, що підготовлений Україною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту й демілітаризацію ОРДЛО на початку 2021 року, аби створити умови для проведення там 31 березня місцевих виборів.


Читайте також: Резніков пояснив, хто може відповідати за порядок в ОРДЛО після виведення російських військ

Арина Толина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини