RU

Країни-члени ООН прийняли заяву на підтримку України

26.03.2015, 17:11
Країни-члени ООН прийняли заяву на підтримку України - Фото
2e707768654a4dd58398fa1194b0b2ff.jpg
Незважаючи на певні виклики безпеки, Україна у тісній співпраці з ООН, ОБСЄ та Радою Європи здійснює всеосяжні реформи, засновані на повазі прав людини. Про це йдеться в спільній заяві на підтримку України 43 держав-членів ООН з різних регіонів світу, прийнятій 25 березня 2015 року в ході 28-ї сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, у заяві прямо називаються першопричини погіршення правозахисної ситуації в Україні, а саме окупація і протиправна анексія Криму Росією, а також ворожі дії підтримуваних цією країною незаконних збройних угруповань у Донецькій і Луганській областях. Найважливішою передумовою для відновлення законності і правопорядку, поліпшення гуманітарної ситуації і стану захисту прав людини на постраждалих територіях визнається виконання всіма сторонами Мінських домовленостей.

Російську Федерацію закликали вплинути на незаконні збройні формування для повного виконання ними Мінських угод і негайного припинення порушень режиму припинення вогню, задокументованих спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Також у заяві рішуче засуджуються насильство і зловживання, скоєні зазначеними незаконними збройними формуваннями, висловлюється глибокий жаль з приводу людських втрат і порушень прав людини в результаті цих дій.

Особлива увага в заяві приділяється ситуації в окупованому Криму, де порушуються права кримських татар та етнічних українців, а також представників інших національних і релігійних меншин. Висловлюється глибока стурбованість триваючого утримання під вартою в Москві Надії Савченко. Російську Федерацію закликали негайно звільнити її, а також інших українців, які перебувають в Росії. З цією метою міжнародне співтовариство має посилити свій тиск на цю країну.

Співавтори заяви вітають зусилля української влади щодо захисту прав людини на всій території України в її міжнародно визнаних кордонах, а також підкреслюють необхідність надання з цією метою належної технічної допомоги.

"Спільна заява широкого кола держав-членів ООН, включаючи провідні демократичні країни світу, продемонструвала зростаючу послідовну підтримку України в її зусиллях щодо реформування правозахисної сфери та протидії триваючої агресії РФ", - йдеться в коментарі МЗС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини