RU

Кріль звинувачує Тимошенко у підготовці газових махінацій

15.01.2009, 12:24

На газовому конфлікті близькі до уряду структури могли заробити близько $1,4 млрд. Про це заявив лідер "Єдиного центру" Ігор Кріль. За його словами, ці кошти "могли стати грандіозним системним хабарем українському Прем'єр-міністрові за створення міжнародного газотранспортного консорціуму і фактичну здачу української ГТС Росії".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Єдиного центру", саме таке рішення російська влада нібито була готова реалізувати за посередництва "одного з головних ідеологів" Юлії Тимошенко - Віктора Медведчука. "Росія планувала виділити 7 млрд. кубометрів газу за ціною $250 приватній структурі з Швейцарії, яка пов'язана з Медведчуком і Бакаєм (Ігор Бакай, у 1998-2000 роках - голова НАК "Нафтогаз України", зараз перебуває у розшуку - ред. ), для подальшої реалізації європейським споживачам за ціною $450", - сказав він.

"Протягом останнього року Тимошенко вела активну інформаційну кампанію із усунення посередників в газових схемах. Виявляється, мета цієї боротьби була зовсім небезкорисливою - заміна посередників на своїх", - констатує І.Кріль.

За словами народного депутата, такі операції не вирішували проблему поставок газу в Україну і його транзиту в Європу. Їх результатом мала стати фінансова підтримка Ю.Тимошенко на президентських виборах в обмін на отримання контролю над українською ГТС.

"Фактично уряд Тимошенко готував обман, який міг стати найсерйознішою поразкою для України. На жаль, небезпека такого сценарію залишається відкритою", - підсумував лідер "Єдиного центру".

Нагадаємо, сьогодні Голова Верховної Ради Володимир Литвин відмовився коментувати чутки про те, що від газової кризи виграє Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. "Я не хочу коментувати політичні чутки, політичні плітки. Але навіть якщо гіпотетично уявити, що така домовленість є, то вже, мені здається, всі терміни реалізації цих домовленостей мали б закінчитися. Тому що від того, що відбувається, уряд програє. Бо ви ж чудово розумієте, що, коли холодно в будинках, коли зупиняються підприємства, коли люди не отримують заробітної плати, вони апелюють, передусім, до уряду. Тому мені здається, це, м'яко кажучи, така "качка", яка запущена для того, щоб ще більше посилити негатив", - сказав він.

Online-конференція інтернет-аудиторії і експертного співтовариства "Газове протистояння" на порталі ЛІГA.net >>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини