RU

Кожара про "список Царьова":МЗС не може забороняти в'їзд в країну

24.12.2013, 16:19
Кожара про
a137993a75b9c5f32f4a816576811869.jpg
У Міністерстві закордонних справ заявляють, що розглянуть запит народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова про заборону 36 іноземцям на в'їзд в Україну і нагадують, що іноземцям в Україні заборонено приймати участь у незаконних акціях. Про це міністр закордонних справ України Леонід Кожара повідомив сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кожара нагадав, що питання в'їзду в Україну регулюються законом про статус іноземців та осіб, які не мають громадянства. Також він зазначив, що в статті 13 закону міститься вичерпний перелік органів, що приймають рішення про заборону на в'їзд в Україну.

До таких органів відноситься СБУ, МВС, Держприкордонслужба і Державна служба міграційного контролю. Відповідно до того ж закону, іноземцям та особам, що не мають громадянства, може бути відмовлено у в'їзді в Україну з міркувань національної безпеки і забезпечення громадського порядку. "І це не просто право яких-небудь органів, це їх обов'язок - відповідним чином реагувати", - сказав він.

Кожара зазначив, що, за його інформацією, народний депутат Царьов надіслав до МЗС запит щодо заборони в'їзду в Україну ряду громадян інших держав, і повідомив, що МЗС запит розгляне і дасть відповідь.

Міністр не уточнив, що саме буде розглядати очолюване ним відомство і яку саме може дати відповідь, якщо міністерства закордонних справ немає в переліку органів, що регулюють питання в'їзду в країну. "Я як міністр закордонних справ хотів би підкреслити, що іноземним громадянам не дозволяється в цій країні брати участь в тих діях, при яких порушуються закони, і в діях, які становлять загрозу для національних інтересів нашої держави", - сказав він.

Нагадаємо, в так званому "списку Царьова" серед персон нон грата значиться колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, 29 його співвітчизників, ряд громадян США та Німеччини.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини