RU

Кожара даремно драконить Газпром, - регіонал

10.02.2013, 17:16
Кожара даремно драконить Газпром, - регіонал - Фото
Фото: EPA

"Треба спочатку отримати енергетичну незалежність, перед тим як побити всі горщики і робити демарші по відношенню до Росії", - зазначив член фракції Партії регіонів Віктор Бондар в ефірі 5 каналу.

"На жаль, такі слова не додають можливостей в переговорах. Я розумію ситуацію щодо Бойка, для нього кожне висловлювання, яке сьогодні звучить десь всередині країни, або зовні щодо відносин по газу, вони тільки ускладнюють переговори", - сказав він.

"Взагалі, я вважаю, якщо ти хочеш прокоментувати міжнародні відносини, потрібно двадцять разів подумати і порадитися з тими людьми, які ведуть переговори, тому що вони реально знають ситуацію ... Шкода тільки, що у нас дуже багато ситуацій було за останні десять років , коли коментували газові відносини всі, хто хоче. І тоді виходить, що в Газпром приїжджаєш на переговори, тобі викладають список висловлювань, і тобі відразу дають гол у ворота... Ці висловлювання так само драконять Газпром, він починає йти в амбіції", - додав регіонал.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що російський Газпром більше не домінує на українському енергетичному ринку. "Що очевидно, це те, що домінування Газпрому в Україні зламано", - сказав він.

Нагадаємо, Нафтогаз відправив Газпрому відповідь по штрафу.

При цьому, в Газпромі не бачать підстав для зниження Нафтогазом закупівель природного газу в 2012 і 2013 роках в обсягах менших, ніж це передбачено газовими контрактами 2009 року.

За даними української сторони, в минулому році було закуплено 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фірташа). Також в Нафтогазі заявляють, що офіційно попереджали російську сторону про скорочення закупівель газу - так як цього вимагає газовий контракт.

Як заявив напередодні президент України, штрафні санкції в розмірі $7 млрд. в Україну з боку Газпрому не відповідають принципам ринкових відносин  між господарюючими суб'єктами і є спірними.

Досьє на Віктора Бондаря

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини