RU

Костенко пояснив, чому в Карпатах трапилася повінь

04.08.2008, 12:46

У створенні "цілої системи взаємної поруки та безкарності" вбачає головну причину повені в шести областях західного регіону лідер Української народної партії (УНП), народний депутат Юрій Костенко. На його переконання, зараз можна "списувати всі гріхи на екстремальні погодні явища", але ще 15 років тому було зрозуміло, що "за такої варварської вирубки карпатських лісів" екосистема регіону колись так "бабахне", що "почує не лише вуйко на полонині".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі УНП, Ю. Костенко висловив здивування з приводу того, що сьогодні керівництво Кабміну заявляє про наміри "розробити законопроект про збереження лісів". "Мені б все-таки хотілося думати, що у Кабміні Тимошенко є фахівці, які здатні, принаймні, вивчити існуючу в країні законодавчу базу та ознайомити з нею Прем'єра", - сказав політик.

Наводячи приклади господарювання сусідів у карпатському регіоні - Польщі, Словаччини, Румунії - лідер УНП наголосив, що ці країни "давним-давно заборонили масові вирубки, водночас встановили дуже жорсткі заходи щодо захисту лісів в Карпатському регіоні". "Адже один кубічний метр кореневої системи букових лісів затримує в собі 1 тонну води", - уточнив Ю. Костенко.

Водночас, за його словами, в Україні твориться "система взаємної поруки та безкарності", оскільки в цьому процесі задіяне і місцеве населення, яке сьогодні так постраждало. "Влада, зазвичай, корумпована, тому, коли здійснюються вирубки, природоохоронні відомства, прокуратура заплющують очі, оскільки всі від цього харчуються. Якщо далі будуть знищуватися карпатські ліси, життя в регіоні припиниться", - підсумував нардеп.

Досьє на Юрія Костенка >>>

Усе про повінь на заході України >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини