RU

Корнійчуку соромно просити політичного притулку за кордоном

15.04.2011, 11:30
Корнійчуку соромно просити політичного притулку за кордоном - Фото
26ac189509c57c542436385553d891a4.jpg

Корнійчуку соромно просити політичного притулку за кордоном

Колишньому першому заступнику Міністра юстиції Євгену Корнійчуку (на фото) соромно просити політичного притулку - він сподівається на справедливість українського правосуддя. Про це Є.Корнійчук заявив сьогодні під час Інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net.

Зокрема, відповідаючи на питання аудиторії, чи попросить він політичного притулку, якщо йому вдасться потрапити за кордон (Є.Корнійчук перебуває на підписці про невиїзд, - ред.), колишній чиновник сказав: "Просити політичного притулку - соромно".

"Я розумію позицію Данилишина (екс-міністр економіки Богдан Данилишин отримав притулок у Чехії, - ред.), який не вірив, що він зможе довести свою невинність у межах українського правосуддя, але як юрист-романтик все ще сподіваюся, що Феміда оцінить всі докази, процес буде змагальним, і я зможу до неї достукатися. Якщо мені це не вдасться у першій інстанції, для цього є апеляція, касація, а потім Європейський суд з прав людини", - зазначив Є.Корнійчук.

На питання читачів, на якій стадії розгляду в суді перебуває його кримінальна справа і чи є шанс довести свою невинність, Є.Корнійчук сказав: "Кримінальна справа слухається у межах встановленої процедури. Сьогодні закінчать допитувати мене як обвинуваченого, і, сподіваюся, почнемо розглядати експертизи, а також допитувати свідків. Дуже сподіваюся на те, що всі аргументи і експертизи суд врахує, і я зможу довести свою невинність, в якій абсолютно впевнений. Нагадаю, що за тими ж фактами, які мені ставляться сьогодні, українські суди вже виносили рішення, і констатували факт відсутності складу злочину. Нинішнє обвинувачення не містять ні нових обставин, ні якоїсь додаткової інформації, яка доводила б мою провину".

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва продовжить розгляд "справи Корнійчука" за суттю.

22 грудня 2010 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо Є.Корнійчука за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків). Друга стаття, яка ставиться екс-чиновнику - п.2 ст. 366 КК (службова фальсифікація, що призвела до тяжких наслідків).

Колишньому першому заступнику глави Мін'юсту висунено обвинувачення у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель.

Печерський суд Києва задовольнив звернення Генпрокуратури про обрання запобіжного заходу для Є.Корнійчука у вигляді взяття під варту на два місяці до 23 лютого. Однак 15 лютого Є.Корнійчуку змінили запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд.

Євген Корнійчук: біографія та добірка новин>>>
"Справа Корнійчука": добірка новин>>>

Інші питання і відповіді Є.Корнійчука на них - на сторінці Інтернет-конференції>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини