RU

Кордон в Луганській і Донецькій областях посилять через 5 днів

28.05.2014, 13:51
Кордон в Луганській і Донецькій областях посилять через 5 днів - Фото
f0cd7cf25e5590e6cb838458b9cc12c4.jpg
Українсько-російська ділянка державного кордону в межах Луганської та Донецької областей до кінця тижня буде посилена підрозділами Збройних Сил України та Національної гвардії. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин.

"Вчора на нараді мені сказали, що через п'ять днів (буде посилено кордон, - ред.). Я був би радий, якщо б посилили і ми були більш ефективні у цій діяльності", - сказав Литвин, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Відповідаючи на питання, чи може бути закрито кордон з Росією , Литвин сказав, що за класичною схемою, в умовах порушення держкордону будь-якими силами, відбувається її прикриття Збройними Силами України.

"Прикриття може бути тільки Збройними силами. Прикордонники тоді виконують режимні, пропускні функції... Зараз приймається рішення, і я думаю, що в найближчі дні ми його побачимо, що буде істотне посилення цієї ділянки кордону. Ми все, що можемо, робимо... Розв'язки закривати кордон поки немає, я маю на увазі створення буферної зони, де можна було б нормально виконувати обов'язки, від лінії кордону вглиб нашої території", - сказав він.

Литвин додав, що у зв'язку з останніми викликами розробляється нова концепція розвитку Державної прикордонної служби - у її складі має бути створено спеціальний підрозділ, у якого може бути на озброєнні колективна зброя, броньовані засоби пересування.

"І вони повинні концентруватися в тих місцях, де найбільш необхідні - на східному кордоні, на Придністров'ї та на кримському перешийку. Таку концепцію мобільних сил ми вже розробляємо, розроблений штат і система комплектації. Найважливіше для нас - підібрати і навчити людей не так складно - це питання технічного оснащення та екіпіровки... Ми плануємо, що це має бути 2,5-3 тисячі підготовлених людей, щоб у нас був силовий блок прикриття державного кордону. Ми ведемо переговори про оснащення таких підрозділів, як за рахунок бюджетних можливостей, так і позабюджетних", - сказав він.

Нагадаємо, раніше прикордонники заявляли, що не мають достатніх сил, що не допустить прориву великих груп бойовиків з Росії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини