RU

Корчак: Дані декларацій може використовувати іноземна розвідка

15.06.2017, 13:49
Корчак: Дані декларацій може використовувати іноземна розвідка - Фото
Наталія Корчак
Глава Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак вважає, що відкриті дані електронних декларацій українських чиновників може використовувати іноземна розвідка. Так вона в своєму  Facebook аргументувала необхідність закриття публічного доступу до декларацій держслужбовців деяких категорій.

"Це питання безпосередньо не стосується запобігання корупції. Воно знаходиться в площині інтересів національної безпеки і тісно пов'язане із захистом життя, здоров'я, майна осіб (членів їх сімей), що забезпечують безпеку і територіальну цілісність України. Адже публічна частина реєстру е-декларацій, власне, є відкритим джерелом розвідувальної інформації для спецслужб іноземних держав (OSINT)", - заявила Корчак.

За її словами, Україна як країна, що знаходиться в стані гібридної війни, повинна приймати "достатню кількість заходів, спрямованих на захист важливої ​​інформації, що знаходиться в публічному доступі".

При цьому Корчак підкреслила, що декларації, які в разі прийняття відповідного закону будуть вилучені з публічного доступу, все одно будуть підлягати повній перевірці.

Читайте також: Немає довіри: в Раді обгрунтували відкритість декларацій прокурорів

Глава НАЗК також запропонувала залучити до розробки законопроекту про обмеження доступу до декларацій комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони.

Раніше сьогодні, 15 червня, на цьому ж засіданні головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що необхідність закриття для публічного доступу е-декларацій військових прокурорів і співробітників ряду інших держорганів продиктована тим, що проти них на тимчасово окупованих територіях "відкриті справи" і є небезпека тиску з боку бойовиків.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини