RU

Конвої Путіна вивозили з України експонати для виставки - МЗС

15.04.2015, 16:20
Конвої Путіна вивозили з України експонати для виставки - МЗС - Фото
Дебальцевська стела в Москві (фото - zyalt.livejournal.com)
Експонати для московської виставки, присвяченої подіям в Донбасі, можуть бути вивезені з України до Росії так званими гуманітарними конвоями. Про це сьогодні на брифінгу повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Перебийніс зазначив, що дана пропагандистська акція в Москві не заслуговувала б уваги, якби Росія при цьому не порушила низку норм міжнародного права і двосторонніх угод з Україною.

"Насамперед, впадає в око, що організатори у своїх інсталяціях свідомо і брутально демонструють наругу над державними символами України. Такі дії є кримінальним злочином у всіх цивілізованих країнах. Тому у правоохоронних органів Російської Федерації є прекрасна можливість продемонструвати, що закони в цій країні ще щось означають і порушити проти винних кримінальні справи", - сказав він.

Крім того, за словами Перебийніса, безліч запитань викликає транспортування більшості експонатів в Росію. "Росія на всіх міжнародних форумах твердить, що забезпечує надійний контроль тих ділянок російсько-українського кордону, які сьогодні не контролюються урядом України, і тому ніякої додатковий міжнародний моніторинг цих ділянок не потрібен. Але самі організатори виставки підтвердили, що доставили з території України до Москви цілий ряд так званих експонатів, іноді досить габаритних, наприклад, автомобілі та бетонні стели з назвами українських міст", - сказав він.

На думку речника МЗС, в даному випадку можливе одне з двох пояснень події: "Або на російській ділянці кордону в Донецькій і Луганській областях прохідний двір, і тоді питання міжнародного контролю над ними має бути вирішено негайно, або вся ця контрабанда здійснювалася за згодою і сприяння російської влади. Думаю, і тут у російських правоохоронців є можливість продемонструвати свою принциповість стосовно порушників закону. Абсолютно не виключаємо, що виставка стала можливою в тому числі і завдяки так званим російським контрабандним конвоям: в Україну везуть боєприпаси, пальне, інші військово-технічні засоби для терористів, а до Росії з України - заводське обладнання, вугілля і Дебальцевську стелу".

Конвої Путіна вивозили з України експонати для виставки - МЗС

Конвої Путіна вивозили з України експонати для виставки - МЗС

Фото: twitter.com/EvgenyFeldman
Перебийніс також зазначив, що головним недоліком московської виставки є відсутність російських зразків військової техніки, яка використовується в Донбасі проти українців, а також відсутність хоча б переліку прізвищ військовослужбовців Російської Федерації, загиблих в Донбасі. "Можливо, хоча б таким чином російська влада могла б спокутувати перед ними свою провину за злочинну авантюру на Донбасі", - додав він.

Перебийніс також підкреслив, що мета виставки - ввести в оману російську і міжнародну громадськість у питанні справжніх причин конфлікту в Донбасі. Він висловив сподівання, що ця обставина, а також наруга над міжнародним правом у процесі організації виставки змусить країни, в яких Росія найближчим часом планує цю виставку продемонструвати, задуматися над правомірністю надання на це дозволів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини