RU

Концерти, кіно, ресторани, клуби, туризм: пропонують сильно пом'якшити карантинні заходи

27.05.2021, 09:00
Концерти, кіно, ресторани, клуби, туризм: пропонують сильно пом'якшити карантинні заходи - Фото
Ілюстративне фото: senivpetro/freepik.com

Уряд підтримав внесення змін до "карантинної" постанови від 9 грудня 2020 року щодо послаблення антикоронавірусних заходів у сфері культури, туризму і готельного бізнесу. Про це повідомив у Facebook міністр культури Олександр Ткаченко, докладно про запропоновані зміни розповів голова правління в Союзі концертної індустрії України Максим Шульженко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як уточнила Мар'яна Олеськів, глава Держагентства розвитку туризму, ці зміни поки не прийняті – вони в процесі узгодження з Міністерством культури, Міністерством охорони здоров'я і МЗС: "Сподіваємося на прийняття їх <...> на наступному засіданні уряду".

Залежно від епідеміологічної ситуації та зонування областей передбачені наступні умови:

→ розширення можливостей для проведення концертних, масових, культурних заходів (зокрема стосується кінотеатрів); 

Сюди входить можливість проведення масових заходів без дотримання норм соцдистанції і без необхідності носити маски/респіратори за умови надання усіма учасниками і працівниками заходу негативного ПЛР або антиген-тесту, який сроблений щонайбільше за 72 години до заходу. Також можна показати довідку про повний курс вакцинації щепленнями з переліку ВООЗ.

Читайте також: Що буде з головними музичними фестивалями України цього року 

→ аналогічний дозвіл із тестами і щепленнями стосується і відкриття розважальних закладів та нічних клубів;

При існуючих протиепідемічних обмеженнях запропоновано збільшити норму заповнення залів із нинішніх 50% до двох третин наявних місць. При цьому розміщення глядачів повинно відбуватися із заповненням двох рядів глядачами і одним порожнім поруч ("поясне" розміщення).

Читайте також: Скільки вакцинованих у США все одно захворіли на коронавірус: дані CDC

→ зняття обмежень роботи закладів громадського харчування, тобто дозвіл на роботу в режимі 24/7. Сюди ж входить зменшення дистанції між столиками з 2 до 1,5 метра;

→ зняття обмежень на будь-які засоби розміщення для туристів, зокрема раніше закриті (хостели і кемпінги); 

→ дозвіл на перетин українського кордону іноземцям із документом, який підтверджує одержання повного курсу вакцинації щепленнями з переліку ВООЗ, а також спрощені умови в'їзду для країн із пріоритетних туристичних ринків.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини