Контррозвідка Польщі пояснила причини депортації українки з ЄС

20.08.2018, 13:51
Контррозвідка Польщі пояснила причини депортації українки з ЄС - Фото
Людмила Козловська і Бартош Крамек (фото - аккаунт Facebook)

Агентство внутрішньої безпеки Польщі прийняло рішення про заборону Людмилі Козловській на в'їзд в ЄС через сумнівне фінансування її фонду

У Польщі роз'яснили, що рішення про заборону на постійне проживання в ЄС для віце-президента фонду Відкритий діалог Людмили Козловської прийняв глава Агентства внутрішньої безпеки Польщі (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Про це повідомив прес-секретар міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарін, передає RMF24.

"Глава Агентства внутрішньої безпеки, реалізуючи свої статутні обов'язки, видав негативний висновок на клопотання пані Людмили Козловської про надання їй дозволу на тривале проживання в ЄС. У результаті стосовно пані Людмили Козловської застосовано заборону на в'їзд до Польщі і Європейський Союз", - повідомив Жарін.

Він сказав, таке рішення департаменту контррозвідки ABW обумовлено "істотними сумнівами" з приводу фінансування фонду Відкритий діалог, але не став уточнювати, що саме насторожило польську спецслужбу.

12 серпня Козловська прилетіла в Брюссель, але після ночі в кімнаті для затриманих в аеропорту на наступний день була депортована до Києва.

Читайте також: Українці заборонили в'їзд в ЄС через акції протесту її чоловіка

У липні 2017 року, коли в Польщі посилилися протести проти судової реформи, Марцін Рей, адміністратор відомої сторінки в Facebook "Російська V колона в Польщі", де розкривається інформація про проросійську активність в Польщі і зв'язки політиків з Кремлем, написав доповідь "Діяльність і зв'язки фундації Відкритий діалог".

Після цього Людмила Козловська і Бартош Крамек в суді вимагали 120 тисяч євро, видалення матеріалів і закриття сторінки Рея в Facebook.

Виходячи з матеріалів аналітиків, Відкритий діалог в основному (4/5) фінансується сімейно-діловим середовищем підприємця Петра Koзловського з окупованого РФ Севастополя (брата Людмили Козловської). Центральний елемент його бізнесу - "перехоплений в сумнівний спосіб старий завод суднової світлотехніки Маяк в Севастополі".

За даними Рея, продукція фірми через дві філії в Санкт-Петербурзі потрапляє, в основному, на державні військово-морські верфі РФ. Фонд стверджує, що після анексії Криму Петро Козловський втратив все і виїхав, однак, як зазначається, фірми функціонують і пройшли реєстрацію в уже адміністрації окупаційної влади.

Зображення: Facebook/RosyjskaVKolumnawPolsce

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?