RU

Консультації в Раді по Власенку нічим не закінчилися

04.03.2013, 14:09
Консультації в Раді по Власенку нічим не закінчилися - Фото
Сергій Власенко та Юлія Тимошенко

Перший раунд консультацій у спікера Верховної Ради Володимира Рибака відносно ситуації з Сергієм Власенком завершився нічим. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, наразі переговори тривають у вузькому колі.

У ході консультацій глава регламентного комітету
Володимир Макеєнко повідомив депутатам, що в секретаріаті комітету є підписи народних депутатів під висновком щодо сумісництва Сергія Власенка, а на сьогоднішньому засіданні навіть велася відеозйомка. Депутати від опозиції так і не отримали відповіді на питання, чому засідання комітету 27 лютого було скликано, незважаючи на те, що даний час відводився для роботи в округах.

Спікер Володимир Рибак пропонував депутатам втретє зібрати засідання регламентного комітету, щоб він підтвердив своє рішення. Його підтримав і лідер фракції
Партії регіонів Олександр Єфремов, який зазначив, що можна зібрати засідання комітету і втретє, хоча, за його словами, це абсурд. "Рішення буде те ж саме. Чого ви хочете?", - поцікавився він.

"Ми хочемо довіряти регламентному комітету", - відповів лідер
Свободи Олег Тягнибок. У свою чергу, Єфремов заявив, що у нього склалося таке враження, що 27 лютого депутати від опозиції хотіли зірвати засідання регламентного комітету. "27 лютого ми були в округах", - пояснив Тягнибок. "Я теж був в округах, але я прилетів сюди", - відреагував Єфремов.

Лідер
ВО Батьківщина Арсеній Яценюк звинуватив главу регламентного комітету Макеєнка в скоєнні кримінального злочину - фальсифікації рішення комітету. "Ви кримінальний злочинець, ви сфальсифікували рішення комітету, за це дають сім років", - сказав він.

Народний депутат від Батьківщини
Олександр Турчинов заявив, що депутати від опозиції вимагають провести розслідування того, як приймалося рішення регламентного комітету 27 лютого. Він також наголосив, що до завершення розслідування спікер Рибак повинен відкликати свій позов до Вищого адміністративного суду, поданий на підставі оспорюваного рішення комітету. "Тоді завтра Верховна Рада буде нормально працювати", - заявив він.

Після тривалих суперечок спікер Рибак подякував усім присутнім і запропонував продовжити переговори без преси, у вузькому колі - голова Верховної Ради, керівники фракцій, глава регламентного комітету.

Нагадаємо, у п'ятницю народний депутат Власенко заявив про те, що його хочуть позбавити депутатських повноважень через Вищий адміністративний суд. "19 лютого у Верховну Раду надійшло подання, яке підписав народний депутат від Партії регіонів Мойсик. Він звертається до голови Верховної Ради з проханням звернутися до Вищого адміністративного суду з позовом про позбавлення мене депутатських повноважень", - сказав він. Своє прохання Мойсик мотивує тим, що Власенко, будучи народним депутатом, суміщає свою діяльність з адвокатською.

Раніше повідомлялося, що Вищий адміністративний суд України відкрив провадження за позовом голови Верховної Ради Володимира Рибака щодо народного депутата Сергія Власенка і призначив справу до розгляду на 5 березня, 14:00. Підстава позову - суміщення Власенком адвокатської діяльності та роботи депутата.

За словами Власенка, він ще 22 лютого подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво - щоб влада не змогла позбавити його депутатських повноважень через Вищий адміністративний суд. При цьому Власенко нагадав, що до захисту
Юлії Тимошенко він був допущений не як адвокат, а саме як захисник, фахівець у сфері права і народний депутат, який діє на підставі довіреності Батьківщини. Опозиція побоюється, що Власенка заарештують відразу ж після позбавлення депутатських повноважень.

Власенко також вважає, що якщо Вищий адміністративний суд України позбавить його депутатських повноважень, 6 березня - напередодні дня народження - його можуть заарештувати.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини