RU

Конституційний суд дозволив скасувати депутатський імунітет

06.06.2018, 15:23
Конституційний суд дозволив скасувати депутатський імунітет - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Сьогодні, 6 червня, на закритому засіданні Конституційного суду був винесений вердикт щодо конституційності пропозиції про скасування депутатської недоторканності. Про це у себе в Facebook повідомив нардеп Мустафа Найєм.

За його словами, це рішення стосується депутатського законопроекту №6773, яким пропонувалося обмежити недоторканність уже зараз - на нинішній парламентській сесії. Пункти документа визнано такими, що відповідають вимогам ст. 157 і ст. 158 Основного закону.

Тепер КСУ збирається розглянути альтернативний законопроект - №7203, яким президент Петро Порошенко пропонує обмежити недоторканність з 1 січня 2020 року. Законопроект, запропонований депутатами, передбачає скасування імунітету з моменту публікації закону.

Обидва проекти передбачають скасування положення, за яким депутат не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, затриманий чи заарештований без згоди парламенту.

Для прийняття історичного рішення про скасування депутатського імунітету потрібно 300 голосів в Раді.

Законопроект №6773 був зареєстрований в Раді 19 липня 2017 року, його авторами стали 158 нардепів, а 17 жовтня того ж року Порошенко зареєстрував альтернативний законопроект №7203.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини