RU

Конституційні зміни щодо Донбасу "втрачено на рік" - дипломат

09.02.2016, 12:18
Конституційні зміни щодо Донбасу
Фото: donjetsk.com
Проект змін до Конституції з питань децентралізації, прийнятий Верховною Радою в першому читанні, "не є релевантним" і не може бути проголосований. Таку думку висловив на круглому столі з питань українсько-німецьких відносин в Києві заступник глави дипмісії Німеччини в Україні Вольфганг Біндсайл, пише Європравда.

Дипломат нагадав, що в минулому році в Раду на виконання мінських домовленостей було внесено проект змін до Конституції, який передбачав якийсь "особливий статус" Донбасу. "Як ви знаєте, Рада так і не проголосувала за ці зміни (у другому читанні, - ред.)", - зазначив він.

"Згідно з Конституцією, наскільки ми її розуміємо, тепер ці конституційні зміни вже втрачено, і це питання знову може бути піднято лише через рік", - пояснив Біндсайл.

Однак, на думку заступника глави дипмісії ФРН в Україні, мінські домовленості зовсім не можна вважати зруйнованими через відмову парламентаріїв голосувати. "Навіть без голосування в Раді - якщо є політична воля, то повинно бути рішення", - зазначив він.

Нагадаємо, Основний Закон вимагає, щоб конституційні зміни були проголосовані на "наступній сесії" Верховної Ради після того, як вони були прийняті в першому читанні. Однак ця "наступна сесія" закінчилася в січні.

Конституційний Суд в даний час розглядає подання нардепів БПП щодо тлумачення Конституції, яке пропонує дозволити розгляд конституційних змін протягом майбутньої сесії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини