RU

Конституційний Суд посилив владу Януковича

01.10.2010, 11:10
Конституційний Суд посилив владу Януковича - Фото
868ba915d81b93306d28bea60091d62d.jpg

Конституційний Суд посилив владу Януковича

Конституційний Суд України повернув редакцію Конституції 1996 року. Відповідне рішення зачитав сьогодні глава Конституційного Суду Анатолій Головін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Конституційний Суд визнав не відповідним Конституції Закон "Про внесення змін до Конституції України" N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Цей Закон N2222-IV втрачає силу з дня прийняття Конституційним Судом України відповідного рішення, тобто з 30 вересня.

Крім того, КСУ поклав на органи державної влади обов'язок невідкладно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 28 червня 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.

Рішення Конституційного Суду є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

"Конституційний Суд України керується тим, що визнання неконституційним закону N2222-IV у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття означає поновлення дії попередньої редакції норм Конституції України, які були змінені, доповнені і виключені законом N2222-IV. Це забезпечує стабільність конституційного ладу в Україні, гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, цілісність, непорушність і безперервність дії Конституції України, її верховенства як основного закону держави на всій території України", - сказано у рішенні КС.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний Суд почав у формі усного слухання розгляд справи про конституційну реформу. На думку авторів клопотання, підставою для визнання змін до Конституції неконституційними було порушення процедури їхнього розгляду прийняття. Рішення у справі за поданням 252 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до Конституції України" N2222-IV від 8 грудня 2004 року Конституційний Суд України прийняв вчора, 30 вересня.

Через декілька хвилин після цього оголошення народний депутат від фракції НУНС Роман Зварич, посилаючись на свої джерела, заявив, що Конституційний Суд України скасував політреформу. "У закритому режимі КС ухвалив рішення про скасування політреформи. Ця інформація, яка ще ніде не прозвучала, але я відповідаю за свої слова, так що ми сьогодні живемо у зовсім іншій країні", - сказав він.

Фахівці в сфері політології і права до справи про політреформи поставилися насторожено.

Зокрема професор Києво-Могилянської академії, доктор політології Сергій Куделя висловив побоювання, що скасування політичної реформи 2004 року може поставити під сумнів існування держави Україна і привести до першої політичної кризи з часу обрання Президента Віктора Януковича. "Вона може закінчитися масштабною кризою легітимність самого Президента. Рішення Конституційного Суду фактично може стати початком тіньової узурпації влади з боку Президента і веде до повернення В.Януковичу широких повноважень, які мав під час свого правління Леонід Кучма. Це рішення також автоматично ставить поза законом уряд Миколи Азарова і парламентську більшість, в існуванні якої взагалі немає сенсу", - сказав він.

У свою чергу, глава Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявив, що скасування політреформи може призвести до хаосу. "Ми сподівалися, що ще у 2005-2006 роках, суд піде на скасування політреформи. Але навіть якби рішення було позитивним, - що все у силі, порушення процедури неістотні, - це було б нормально, ми б хоч знали, на якому правовому підґрунті стоїмо. І сьогодні не було б цих дискусій. А внаслідок того, що КСУ тоді усунувся від відповіді на це питання, ми шість років опісля виявилися в ситуації, в якій ніхто не знає, що буде, якщо раптом тепер КСУ підтвердить проблеми у процедурі", - зазначив він.

У результаті політреформи від 2004 року Україна перейшла від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, а повноваження Президента були помітно урізані. Політичний вплив парламенту, навпаки, різко зріс: саме Верховна Рада дістала право призначати і звільняти Кабмін і Прем'єр-міністра, термін повноважень парламенту збільшився з чотирьох до п'яти років.

Конституційний Суд України: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини