RU

Конституція від Ющенка не уникне всенародного референдуму

15.06.2009, 12:44

Якщо парламент схвалить президентський проект Конституції, то Президент України Віктор Ющенко зобов'язаний буде винести його на всенародний референдум. Про це заявив Міністр юстиції Микола Оніщук на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Оніщук уточнив: "Оскільки цей проект вносить зміни у перший розділ "Загальні положення", третій розділ, в якому йдеться про народне волевиявлення, і в тринадцятий розділ про внесення змін до Конституції. А він вносить ці зміни... Таким чином, у разі схвалення парламентом відповідних змін у Президента виникне конституційно-правовий обов'язок винести документ на референдум, як це передбачає чинна Конституція".

Нагадаємо, 31 березня Президент вніс на розгляд Верховної Ради свій проект зміни Конституції. У цьому документі глава держави, серед іншого, пропонує назвати парламент Національними Зборами України, які будуть складатися з Палати депутатів і Сенату, створити інститути народної законодавчої ініціативи, а також інститут місцевої ініціативи.

Крім того, В.Ющенко пропонує заборонити одночасне проведення виборів глави держави, народних депутатів і до органів місцевого самоврядування, а також встановити новий адміністративно-територіальний устрій і нові принципи місцевого самоврядування.

Микола Оніщук: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини