Конституція від Ющенка не уникне всенародного референдуму

15.06.2009, 12:44

Якщо парламент схвалить президентський проект Конституції, то Президент України Віктор Ющенко зобов'язаний буде винести його на все

Якщо парламент схвалить президентський проект Конституції, то Президент України Віктор Ющенко зобов'язаний буде винести його на всенародний референдум. Про це заявив Міністр юстиції Микола Оніщук на прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Оніщук уточнив: "Оскільки цей проект вносить зміни у перший розділ "Загальні положення", третій розділ, в якому йдеться про народне волевиявлення, і в тринадцятий розділ про внесення змін до Конституції. А він вносить ці зміни... Таким чином, у разі схвалення парламентом відповідних змін у Президента виникне конституційно-правовий обов'язок винести документ на референдум, як це передбачає чинна Конституція".

Нагадаємо, 31 березня Президент вніс на розгляд Верховної Ради свій проект зміни Конституції. У цьому документі глава держави, серед іншого, пропонує назвати парламент Національними Зборами України, які будуть складатися з Палати депутатів і Сенату, створити інститути народної законодавчої ініціативи, а також інститут місцевої ініціативи.

Крім того, В.Ющенко пропонує заборонити одночасне проведення виборів глави держави, народних депутатів і до органів місцевого самоврядування, а також встановити новий адміністративно-територіальний устрій і нові принципи місцевого самоврядування.

Микола Оніщук: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени