RU

Константинополь не згоден з Філаретом в питанні назви церкви

02.11.2018, 16:52
Константинополь не згоден з Філаретом в питанні назви церкви - Фото
иов2

У Вселенському патріархаті кажуть, що майбутня українська автокефальна церква буде називатися "Православна церква в Україні". Про це в інтерв'ю ВВС заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов.

Раніше в УПЦ КП заявляли, що нова церква буде називатися "Українська православна церква" (друга назва "Київський патріархат"), і що нібито це відповідає позиції Константинополя.

"Назва буде Українська православна церква. Офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - сказав глава УПЦ КП Філарет на прес-конференції в Києві 26 жовтня.

Однак архієпископ Тельміський Іов каже, що таку назва "неправильна", вона вважається "релігійним націоналізмом". За його словами, в грецькій мові назви церков звучать як "Православна церква в Греції", "Православна церква в Сербії" і так далі.

"Не "Українська православна церква", тому що церква єдина... Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі", - сказав він.

"Слов'янські назви - Болгарська, Сербська або Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", - пояснив представник Константинополя.

Раніше повідомлялося, що з приводу назви майбутньої церкви розбіжності виникли між главою УПЦ КП Філаретом і главою УАПЦ Макарієм.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини