RU

Коновалюк запропонує Раді розслідувати факти участі українців в лівійському конфлікті

27.08.2011, 08:11
Коновалюк запропонує Раді розслідувати факти участі українців в лівійському конфлікті - Фото
ed08c1a3ee0c03fd30a3e181c263a013.jpg

Коновалюк запропонує Раді розслідувати факти участі українців в лівійському конфлікті
Народний депутат, екс-голова слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів постачання в Грузію української військової техніки Валерій Коновалюк збирається ініціювати в парламенті розгляд питання участі українських громадян у військовому конфлікті в Лівії.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Конвалюк відмітив: "Безумовно, ми пам'ятаємо про події в Грузії, в інших локальних точках, де брали участь наші громадяни… Оскільки це повторюється, то необхідно з'ясувати, наскільки це перетворилося вже в систему і чому громадяни України беруть участь в бойових діях за межами нашої держави. Тому, я думаю, було б доцільно, щоб парламентське розслідування також знайшло відповіді на ці питання".

При цьому депутат відмітив, що немає ніяких підстав звинувачувати державу або певні державні структури в тому, що знаходяться громадяни України, які добровільно відправилися в Лівію за певну плату воювати на стороні Муаммара Каддафі. Разом з тим, Коновалюк підкреслив, що це є порушенням національного законодавства. "Оскільки у нас ще залишилися незакриті теми відносно тих громадян України, які брали участь в південно-осетинському конфлікті на стороні грузинської армії, то, очевидно, і я в тому числі буду підіймати ці питання (про створення слідчої комісії, - ред.) в Верховній Раді після того, як вона почне працювати", - відмітив він.

У 2008 році ряд ЗМІ розповсюдили інформацію про ніби-то 15 українських найманців, що брали участь в грузино-осетинському конфлікті. У той же час голова профільного парламентського комітету Анатолій Гриценко це спростував. На засіданні ВР він проінформував, що 15 українських військових відповідно до затвердженого плану проходили планову підготовку в центрі гірської підготовки, побудованому на території Грузії країнами-партнерами НАТО, в тому числі Росією, Білоруссю та іншими країнами. При цьому, за словами Гриценка, як тільки почалися військові дії в Грузії, цих військових відразу ж вивели з території цієї країни. "Жоден військовий не брав участі в цьому", - завірив голова комітету.

Раніше, за повідомленням ряда ЗМІ, в ході боїв в столиці країни Тріполі, яка залишалася під контролем сил Каддафі, були захоплені понад 250 найманців, більшість з яких - українці. У той же час, інші ЗМІ уточнюють, що полонених громадян України лише 15.

У МЗС України повідомили, що не мають в своєму розпорядженні ніяких даних, цо підтверджуюють дану інформацію, і перевіряють її.

Валерій Коновалюк: біографія, новини >>>
Переворот в Лівії: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини