Конкурс до Верховного суду: 4 кандидати визнані непорядними

04.07.2017, 18:50
Конкурс до Верховного суду: 4 кандидати визнані непорядними - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) у вівторок, 4 липня, погодилася з висновками Громадської ради доброчесності (ГРД) щодо чотирьох кандидатів на посади суддів нового Верховного суду і визнала їх не відповідними критеріями доброчесності, припинивши їх участь в конкурсі. Про це повідомляється на сторінці ГРД в Facebook.

Зокрема, ВККС припинила участь в конкурсі глави Харківського апеляційного адмінсуду Геннадія Бершова. За інформацією ГРД, суддя їздить на Toyota Land Cruiser, нібито придбаною його 70-річною матір'ю, у якої навіть немає посвідчення водія.

Громадські працівники стверджують, що Бершов купував квартири в Криму і Харкові за явно заниженими цінами, також побудував будинок, однак "до сих пір зареєстрований в гуртожитку". Ніяких доказів, що підтверджують задекларований майновий стан, суддя не надав.

Вибула з конкурсу і суддя Солом'янського райсуду Києва Людмила Кізюн, яка виносила рішення про арешт учасників Революції гідності. Як відзначають в ГРД, Вища рада юстиції свого часу встановила це порушення, однак не змогла звільнити суддю. При цьому сама Кізюн не визнавала факту суду над майданівцями.

Читайте також: Конкурс до Верховного суду: комісія відхилила 3 ​​вето громадськості

Також ВККС визнала таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, суддю Вищого адмінсуду Миколу Мойсюка. За словами громадських діячів, при розгляді справ про заборону мирних зібрань суддя "надавав радянське законодавство Конституції і практиці ЄСПЛ". Також Мойсюк зареєстрований в гуртожитку, але проживає в будинку сестри і судиться за службову квартиру, стверджують в ГРД.

Суддя Вищого госпсуду у відставці Галина Прокопанич стала четвертим кандидатом до Верховного суду, який вибув сьогодні з конкурсу. "Прокопанич брала участь в схемі Татькова-Ємельянова фактично ручного розподілу справ у ВГСУ. Також були питання до майна кандидата", - відзначають в ОСД.

16 червня 2017 року повідомлялося, що глава ВККС Сергій Козьяков заявив про відкритість при проведенні конкурсу на посади суддів Верховного суду безпрецедентною.

Читайте також: Схема тестування. Що загрожує конкурсу до Верховного суду

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю