RU

Конгресмен США: Дії влади вдарять по відносинах з Штатами

05.02.2012, 16:33
Конгресмен США: Дії влади вдарять по відносинах з Штатами - Фото
Євгенія Тимошенко та Марсі Каптур
Вибіркове застосування правосуддя влади України щодо своїх політичних конкурентів позначиться на українсько-американських відносинах, заявляє конгресмен США Марсі Каптур.

В ході зустрічі 3 лютого з дочкою екс-прем'єра Юлії Тимошенко Євгенією, конгресмен зазначила, що десятиліттями працювала на зміцнення зв'язків між США та Україною, а тепер вони можуть серйозно погіршитися, повідомляється на офіційному сайті Тимошенко.

"Останні дії українського уряду є перешкодою для демократії і прав людини. /.../ Це може відбитися на відносинах між Україною, США і міжнародним співтовариством", - сказала Каптур.

Вона також висловила стурбованість у зв'язку з ув'язненням Тимошенко і погіршенням стану її здоров'я. "Стан здоров'я колишнього прем'єр-міністра став серйозною проблемою. Деякі західні посли були позбавлені доступу до неї, відмовляють у доступі і особистим лікарям. Екс-прем'єру повинен бути гарантований доступ до адекватної медичної допомоги", - підкреслила американський політик.

Після винесення вироку Тимошенко щодо "газової" справи в жовтні 2011 року Каптур внесла до Конгресу США резолюцію, яка засуджує політичну вмотивованість переслідування екс-прем'єр-міністра України. "Міжнародне співтовариство бачить в цьому судовому процесі проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко вибіркове переслідування, розпочате з політичних причин", - стверджує конгресмен.

Нині в американському Конгресі розробляється проект резолюції по Україні, в якій вперше пропонується включити пряму вимогу про звільнення Тимошенко та інших політиків. При цьому, в одному з проектів цієї резолюції міститься термін "політичні в'язні", який досі в США зі всього пострадянського простору на політичному рівні застосовувався тільки стосовно Білорусі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини