RU

Конфлікт в "Нафтогазі": господарська суперечка чи політичне протистояння?

10.03.2009, 08:40

Експерти і фігуранти ситуації, пов'язаної з конфліктом в "Нафтогазі України", задаються питанням: чи є він господарською суперечкою чи ж політичним протистоянням. Цій темі буде присвячено сьогоднішній відео-міст для російських і українських журналістів Київ-Москва, який відбудеться у столиці України.

Як київські учасники заходу заявлені керівник прес-служби "Нафтогазу" Валентин Землянський, народний депутат від БЮТ Святослав Олійник, його колега з фракції Андрій Портнов і незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

Крім того, на захід запрошені офіційні представники Служби безпеки України, Державної митної служби України, компанії "Росукренерго".

Нагадаємо, 4 березня, люди в масках і камуфляжній формі проникли у будівлю "Нафтогазу України" - провідного підприємства ТЕК країни. СБУ підтвердила, що це - її працівники. До будівлі приїхали і співробітники МВС України. СБУ порушила кримінальну справу за фактом заволодіння за попередньою змовою групою посадових осіб "Нафтогазу" 6,3 млрд. кубометрів транзитного газу на суму понад 7,4 млрд. грн. Депутати з БЮТ кажуть, що те, що відбувається - використання Президентом Віктором Ющенком силових інструментів для захисту інтересів Дмитра Фірташа, співвласника компанії "Росукренерго".

Також "Нефтегаз" звернувся до керівництва СБУ з вимогою припинити тиск на працівників НАК, не заважати нормальній діяльності компанії і припинити її блокування. "На працівників НАК "Нафтогаз України" здійснюється безпрецедентний психологічний тиск. Застосовуються сили спецпідрозділів СБУ. Керівників компанії всіх рівнів викликають на допити і доставляють під конвоєм до слідчих СБУ", - йдеться у повідомленні НАК.

Детальніше читайте в статті "Облогою "Нафтогазу" завершилося перемир'я Ющенка і Тимошенко">>>

НАК "Нафтогаз України": довідка і добірка новин>>>
Захоплення "Нафтогазу": хроніка подій >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини