RU

Комуністи не задоволені мовною політикою Нацради з питань телебачення

03.10.2008, 12:49

Компартія розглядає діяльність Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення як таку, що порушує конституційні права громадян на вільне отримання інформації і спрямовану "на свідому ескалацію напруження у відносинах з Росією, на розкол України за мовною та етнічною ознаками". Про це заявив народний депутат від КПУ Петро Симоненко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Компартії, П. Симоненко наголосив, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення замість того, щоб виконувати свої прямі обов'язки, "перетворилася на орган політичної цензури на догоду Ющенку і його націонал-екстремістському оточенню".

За словами політика, телерадіоефір України перенасичений програмами, які пропагують жорстокість, насильство, расизм і ксенофобію. "Але Нацраді до цього немає справи. З екранів телевізорів і через радіоприймачі, порушуючи наші закони, людей зомбують закордонні пастори різних релігійних сект. Нацрада не помічає цього", - зазначив лідер КПУ.

Він також наголосив, що заборона на трансляцію в Україні російських каналів під гаслом захисту державної мови є "брудною провокацією, насамперед, проти власного народу". "Якщо керуватися логікою Нацради, яка діє нібито заради збереження української мови, то треба заборонити показ усіх іноземних каналів на території України, які не адаптовані українською мовою: Бі-Бі-Сі, Євроньюз, Німецьку хвилю, польські, італійські, румунські, турецькі, французькі тощо", - резюмував П. Симоненко.

Нагадаємо, раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проінформувала МЗС України про можливі наслідки для тих суб'єктів діяльності в інформаційному просторі України, хто зробив спекуляцію на темі українсько-російських відносин своїм основним жанром. У разі продовження іноземними телеканалами практики спекуляції на цій темі Нацрада поставить питання про правомірність присутності таких телеканалів у кабельних телемережах України. Про це йдеться у заяві Нацради.

У свою чергу, народний депутат від БЮТ, заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, попросив телебачення зняти "чорні окуляри" зі своїх інформаційних програм. Про це він заявив під час круглого столу з керівниками загальнонаціональних телеканалів, представниками профільного парламентського Комітету, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, де обговорювалося питання формування позитивного інформаційного контенту в телепросторі України.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини