RU

Кому дістанеться українська ГТС: думка політолога

11.02.2013, 14:01
Кому дістанеться українська ГТС: думка політолога - Фото
Володимир Фесенко
Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політолог Володимир Фесенко, коментуючи переговори Києва і Москви щодо газотранспортного консорціуму.

"Росіяни з самого початку говорили, що Європа їм не потрібна - пропонували домовлятися на двох. Те, що переговори перейшли у формат Україна-Росія без участі Євросоюзу - закономірність, тому що Європа занадто зайнята своїми проблемами, щоб наполягати на своїй участі в створенні консорціуму. Інтерес Брюсселя до цієї теми виявився занадто низьким ", - відзначив Фесенко.

З іншого боку, за словами політолога, не варто переоцінювати і саму українську ГТС. "Це далеко не наше все. Після введення в роботу на повну потужність російських Північного і Південного потоків наша труба буде висушена майже на половину. З'являється питання, що важливіше: буде труба покриватися іржею або ми погодимося говорити з Москвою? Думаю, тут важливо бути прагматичними", - сказав Фесенко.

"Крім того, зараз українська сторона наполягає на важливій деталі: українсько-російський консорціум з ГТС буде не володіти трубою, а лише керувати. Я вважаю, що це серйозний компроміс. Передача труби у власність, звичайно, була б занадто великою поступкою Москві", - говорить політолог.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Євросоюз вибув з діалогу щодо створення консорціуму, який управлятиме українською ГТС. Джерела кажуть, що Європейський банк реконструкції і розвитку посилив умови видачі кредиту на модернізацію труби.

Досьє на Володимира Фесенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини