Кому дістанеться українська ГТС: думка політолога

11.02.2013, 14:01
Кому дістанеться українська ГТС: думка політолога - Фото
Володимир Фесенко

Апетити Росії щодо української ГТС підігрів Європейський Союз, який виявив занадто мало інтересу до теми тристороннього консорціуму, говорить Фесенко

Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив політолог Володимир Фесенко, коментуючи переговори Києва і Москви щодо газотранспортного консорціуму.

"Росіяни з самого початку говорили, що Європа їм не потрібна - пропонували домовлятися на двох. Те, що переговори перейшли у формат Україна-Росія без участі Євросоюзу - закономірність, тому що Європа занадто зайнята своїми проблемами, щоб наполягати на своїй участі в створенні консорціуму. Інтерес Брюсселя до цієї теми виявився занадто низьким ", - відзначив Фесенко.

З іншого боку, за словами політолога, не варто переоцінювати і саму українську ГТС. "Це далеко не наше все. Після введення в роботу на повну потужність російських Північного і Південного потоків наша труба буде висушена майже на половину. З'являється питання, що важливіше: буде труба покриватися іржею або ми погодимося говорити з Москвою? Думаю, тут важливо бути прагматичними", - сказав Фесенко.

"Крім того, зараз українська сторона наполягає на важливій деталі: українсько-російський консорціум з ГТС буде не володіти трубою, а лише керувати. Я вважаю, що це серйозний компроміс. Передача труби у власність, звичайно, була б занадто великою поступкою Москві", - говорить політолог.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Євросоюз вибув з діалогу щодо створення консорціуму, який управлятиме українською ГТС. Джерела кажуть, що Європейський банк реконструкції і розвитку посилив умови видачі кредиту на модернізацію труби.

Досьє на Володимира Фесенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами