RU

Коморовський порадив Україні звернути увагу на ВВП Польщі

30.09.2013, 17:27
Коморовський порадив Україні звернути увагу на ВВП Польщі - Фото
Броніслав Коморовський та Віктор Янукович (фото - ЕРА)
Польща посприяє просуванню України до Євросоюзу, так як на власному досвіді переконалася в перевагах членства в ЄС, сказав президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв'ю Фактам.

Коморовський зазначив, що Польща завжди підтримувала Україну в європейському співтоваристві, стимулюючи її збільшувати зусилля заради модернізації країни. "Україні варто виконувати вимоги під час підготовки до підписання угоди про асоціацію", підкреслив польський президент.

За словами Коморовського, після Вільнюса перед Україною можуть відкритися нові горизонти. Президент як приклад навів досвід Польщі: "Членство в Євросоюзі і рання інтеграція відкрили нові перспективи, це вплинуло на значне зростання ВВП, зокрема, ВВП на душу населення, збільшило рівень економічного зростання поляків і відкрило великі можливості".

Нагадаємо, 28 листопаді у Вільнюсі відбудеться саміт Україна - ЄС, на якому планується підписати Угоду про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Європейські чиновники висунули Україні низку вимог, серед яких найбільш важковирішуваним для української влади залишається питання подолання виборчого правосуддя. У Євросоюзі наполягають на вирішенні проблеми  Юлії Тимошенко ще до проведення саміту у Вільнюсі.

Для порівняння, до 1990 року валовий внутрішній продукт Польщі на душу населення становив близько $1708, а Україна близько $1743. Після вступу Польщі в 2004 році в ЄС, ВВП країни на душу населення зріс до $3621, а в Україні впав до $958. За даними МВФ за 2012 рік, Польща за ВВП на душу населення займала в списку країн 47- е місце, з показником $21903. Україна займає в цьому списку 105- е місце з показником $7374 доларів.

Досьє на Броніслава Коморовського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини