RU

Комітет відправив законопроєкт Зеленського про олігархів на доопрацювання: що не так

17.06.2021, 21:05
Комітет відправив законопроєкт Зеленського про олігархів на доопрацювання: що не так - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Комітет з питань інтеграції України в ЄС відправив законопроєкт президента  Володимира Зеленського  про олігархів на доопрацювання. Він, на думку, депутатів не враховує положення низки європейських правових актів. Про це повідомляють на сайті Верховної Ради.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У комітеті нагадали, що документом, зокрема, пропонується створити реєстр олігархів і зобов'язати "публічних службовців" декларувати контакти з ними.

Члени комітету дійшли висновку, що законопроєкт не суперечить цілям угоди про асоціацію з ЄС.

Однак він потребує доопрацювання з метою врахування положень статті 282 угоди про асоціацію щодо належного дотримання принципу правової визначеності.

Крім того, на думку комітету, в документі мають бути повністю враховані положення регламенту про захист даних Європейського парламенту і Ради ЄС, а також Європейська конвенція з прав людини, Гельсінський заключний акт, рекомендація ПАРЄ № 1516 (2001 р).

Також законопроєкт потребує висновку уповноваженого Верховної Ради з прав людини, вважають у комітеті.

Довідка. Згідно ст. 282 угоди про асоціацію, сторони зобов'язуються створити і підтримувати ефективне і передбачуване законодавче середовище для бізнесу на своїй території, водночас "належним чином враховувати вимоги правової визначеності та пропорційності".

Загальний регламент захисту персональних даних ЄС – постанова, за допомогою якої Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія підсилюють та уніфікують захист персональних даних усіх осіб в Європейському Союзі.

Гельсінський заключний акт – документ, підписаний главами 35 держав у столиці Фінляндії 30 липня-1 серпня 1975 року. Нарада була скликана в 1973 році за пропозицією соціалістичних держав – учасників Варшавського договору.

Рекомендація ПАРЄ №1516 – це рекомендація про фінансування політичних партій, що покликана усунути корупцію в політичних партіях і фінансовий вплив на прийняття ними рішень.

Читайте також: Деталі | Деолігархізація від Зеленського. Кого в Україні можуть визнати олігархами і що їм загрожує

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини