RU

Комітет Сенату США схвалив резолюцію про звільнення Тимошенко

26.06.2013, 12:29
Комітет Сенату США схвалив резолюцію про звільнення Тимошенко - Фото
5a2473ecd6b20ccc06403b63d5a88113.jpg
Комітет з міжнародних справ Сенату США одноголосно схвалив проект резолюції (S.Res.165), що закликає українську владу "звільнити з в'язниці екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в світлі недавнього рішення Європейського суду з прав людини". Голосування пройшло у вівторок на засіданні комітету.

"(Сенат) закликає владу України звільнити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко з ув'язнення, в основі якого були політизовані і виборчі звинувачення, і в світлі рішення Європейського суду з прав людини від квітеня 2013 року", - наголошується в першому пункті, передає Укриіформ.

Наступний пункт містить заклик до членів Європейського Союзу включити звільнення Тимошенко "як критерій для підписання угоди про асоціацію з Україною на майбутньому саміті Східного партнерства у Литві".

Сенатори сподіваються, що Україна буде спиратися на більш сильні зв'язки з Європою, США та іншими представниками спільноти демократій. Разом з тим вони висловлюють "стурбованість і розчарування" з приводу того, що ув'язнення Тимошенко знижує рівень відносин України з США та Європою.

Автори резолюції - сенатор-демократ Річард Дурбін, співавторами є ще шість сенаторів (демократи Крістофер Мерфі, Барбара Боксер, Бенджамін Кардін, Джин Шахін, а також республіканці Марко Рубіо і Джон Барассі).

Для набуття чинності документ має бути розглянутий і схвалений повним складом Сенату.

Нагадаємо, Сенат США 22 вересня 2012 вже брав резолюцію (S.Res. 466) із закликом звільнити Тимошенко. У разі прийняття, нова резолюція, як і попередня, буде відноситися до категорії так званих звичайних (простих) резолюцій, які кожна з палат Конгресу США (Сенат і Палата представників) можуть приймати окремо. Прості резолюції відображають позицію однієї з палат з того чи іншого питання. При цьому такі документи не вимагають ні схвалення інший палатою, ні підпису президента, і не мають сили закону.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини