RU

Комісія з помилування не розглядатиме справу Тимошенко

24.10.2013, 14:58
Комісія з помилування не розглядатиме справу Тимошенко - Фото
Володимир Олійник
Комісія з питань помилування при президенті України у четвер не розглядатиме клопотання про "часткове помилування " Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба ПР з посиланням на заяву депутата від Партії регіонів Володимира Олійника.

У комісії це рішення мотивують тим, що дане питання розглядалося в квітні 2013 року і тоді комісія не знайшла підстав для внесення пропозиції про застосування помилування.

Олійник зазначив, що законодавство не даремно передбачає необхідність відбуття половини терміну ув'язнення, "інакше будь-якого злочинця можна буде помилувати відразу після вироку суду".

Нагадаємо, Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Умова Брюсселя - звільнення Тимошенко. Головний обговорюваний варіант - екс -прем'єра відпустять на лікування до Німеччини, де вона, як очікується, буде в безпеці.

Сьогодні три опозиційні фракції внесли до парламенту закон про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Законом передбачається застосувати повну індивідуальну амністію стосовно Тимошенко, звільнивши її від відбування призначеного вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 основного покарання у вигляді позбавлення волі на сім років.

Раніше в Раді було два законопроекти, пов'язаних з Тимошенко. Один з них належить позафракційному депутату Сергію Міщенку, інший - позафракційній Анжеліці Лабунській. Ключова різниця між двома законопроектами полягає в тому, що Міщенко фактично пропонує лише зробити паузу для засудженого на час лікування - після лікування засуджений повертається в Україну і продовжує відбувати термін.

Законопроект Лабунської N3461 пропонує звільняти хворих ув'язнених від подальшого терміну. "Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу", - пропонує Лабунська.

Рішення про лікування за кордоном приймається за умови, що засуджений протягом не менше 365 днів безперервно проходив стаціонарне лікування в лікарні (за межами пенітенціарних установ) та таке лікування не привело до повного одужання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини