RU

Комітет виборців: Влада не готова до "інформаційної революції"

20.05.2011, 15:35
Комітет виборців: Влада не готова до
ccda5c1307df046ff973f4ee65bc3744.jpg

Комітет виборців: Влада не готова до "інформаційної революції"

Влада не готова до реалізації закону про доступ до публічної інформації. До такого висновку дійшли у Комітеті виборців України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі КВУ, сьогодні під час прес-конференції у Києві були представлені результати моніторингу готовності відповідних органів до виконання закону. Моніторинг проводився з 10 по 17 травня і охопив 71 установу в 15 областях України і Києві. Завданням моніторингу було з'ясувати дієвість норм нового закону шляхом перевірки їхньої практичної реалізації і показати ступінь виконання норм закону виключно на організаційному і технічному рівнях.

"У відповідних установ було три місяці з початку дії закону, щоб належно підготуватися до реалізації його положень, - зазначив на прес-конференції глава правління КВУ Олександр Черненко, - На жаль, результати нашого моніторингу показують невтішну картину. Середня оцінка готовності органів, що стали об'єктом моніторингу, до виконання Закону "Про доступ до публічної інформації" склала - 2,5 бала з 5 можливих".

За словами О.Черненка, якщо на рівні центральних органів влади і установ у великих містах ситуація більш-менш задовільна, то показники готовності органів влади на рівні районів і нижче практично "нульова". Окремі чиновники дізнавалися про існування такого закону від представників КВУ.

Народний депутат з фракції БЮТ, глава Комітету парламенту з питань свободи слова і інформації Андрій Шевченко, що був присутній на прес-конференції, заявив, що результати моніторингу КВУ стали для нього "справжнім шоком". "У мене не було особливих ілюзій щодо бажання чиновників стати більш відкритими, - зазначив А.Шевченко, - Але я не міг подумати, що саботаж досягне такого рівня. Я вважаю за підсумками моніторингу КВУ органи, насамперед, виконавчої владі повинні зробити серйозні висновки. Зокрема і кадрові".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини