RU

Комісар Поради Європи: Справа Тімошенко не виправдовує її затримання

08.10.2011, 13:51
Комісар Поради Європи: Справа Тімошенко не виправдовує її затримання - Фото
e9fc01fdac7faf1e67aa2ef95276c453.jpg

Комісар Поради Європи: Справа Тімошенко не виправдовує її затримання
Комісар Ради Європи по правах людини Томас Хаммарберг вважає, що обвинувачення, висунені екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко (на фото) та іншим колишнім чиновникам, не виправдовують застосування проти них такого запобіжного заходу, як арешт. Про це чиновник заявив в ексклюзивному інтерв'ю УНІАН.

"Коли мова йде про чотири судові процеси (проти Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценко, колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенко і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука), для мене як для спостерігача за правами людини вони зачіпають питання досудового затримання. Я не бачу, що вид обвинувачень, висунених проти них, міг би виправдати утримання їх під вартою на такий період часу - він вже досить тривалий", - сказав Томас Хаммарберг.

На його думку, це може свідчити про певне зловживання мірою досудового затримання в цих випадках. "Обвинувачення проти неї і інших людей в цій категорії не повинні були б розглядатися як дії, ведучі до карного покарання в європейських країнах сьогодні", - додав він.

Комісар РЄ по правах людини вважає "дуже специфічним" Карний кодекс України. "Він, серед інших злочинів, містить і покарання за політичні рішення. Таким чином, перша проблема, яку я бачу, і чому я здивований, що цей старий Карний кодекс не був змінений раніше для того, щоб відрізнити злочини від політичних кроків і рішень, які повинні вирішуватися в рамках політичного процесу: в парламенті, на виборах і так далі", - переконаний він.

"Я знаю, що це - загальна проблема в Україні, коли дуже часто використовуються можливості досудового затримання, і це дуже сумно, тому що є принцип презумпції невинності. Цей принцип передбачає, що поки провина не доведена, до людини повинні відноситися, як до невинного. Те, як використовується затримання в цих випадках, створює атмосферу покарання, якої варто було б уникати", - вважає Хаммарберг.

Крім того, на його думку, всі затримані екс-чиновники не отримали належної медичної допомоги в слідчому ізоляторі. "Я думаю, що було недостатньо турботи про стан здоров'я, якщо говорити про ці конкретні випадки. Передусім, це торкається колишнього міністра внутрішніх справ Луценка і колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони Іващенко. У обох випадках, як я чув, є велика стурбованість за їх стан здоров'я, і була дискусія про те, чи могли вони користуватися послугами своїх лікарів, або повинна бути інша система. Це дуже сумно. Особливо у час досудебного затримання треба абсолютно піклуватися про здоров'я затриманих. І я думаю, це ще одна причина, чому вони не повинні знаходитися в ув'язненні", - відмітив комісар Поради Європи по правах людини.

Нагадаємо, президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу наполягає на необхідності забезпечення відвертості судового процесу над Тімошенко.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини