RU

Комісія з "держзради Тимошенко" може дійти навіть до Росії

21.03.2011, 13:15
Комісія з
107d449ae01f576fce9087d6100c1efa.jpg

Комісія з "держзради Тимошенко" може дійти навіть до Росії
Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради у сфері економічної безпеки України розслідувати як обставини самої угоди, так і причини закриття старих кримінальних справ. Про це у коментарі ЛІГАБізнесІнформ повідомив народний депутат з фракції Партії регіонів, член ТСК Олег Надоша.

"Перше засідання комісії пройшло у п'ятницю. За тими документами, які були розглянуті, а також з огляду на план дій, який був запропонований, я можу сказати, що комісія працюватиме успішно. Ми однозначно дамо інформацію для країни, а вже як її використати - це вже питання до правоохоронних органів", - наголосив О.Надоша.

До того ж політик, відповідаючи на питання, чому матеріали на ці теми не були передані відразу до Генеральної прокуратури, зазначив, що у межах ТСК є безліч додаткових інструментів для розслідування, зокрема можливість виклику для звіту відповідальних фігур із силових відомств. "Аж до виїзду в Росію для підняття документів", - додав нардеп.

За його словами, чи порушувати нові кримінальні справи проти Юлії Тимошенко, за підсумками роботи комісії, - це "справа правоохоронних органів". "Те, що зараз у нас є на руках, це, здебільшого, підтвердження раніше порушених справ, які, з невідомих причин, були закриті. У нашому випадку буде розслідувано, зокрема, ці справи були закриті. Це одна зі сторін роботи комісії", - додав політик.

Відповідаючи на питання, чи є важелі для прозорої роботи комісії, О.Надоша зазначив: "Такі важелі виписані в регламенті. Але все залежить, зрозуміло, від бажання комісії - або розслідувати, або спустити на гальмах. Звичайно, велика частина комісій створюється з огляду на політичні міркування, але у цьому випадку я політики не бачу абсолютно - у комісії є депутати як від влади, так і від опозиції".

Наступне засідання ТСК призначено на 4 квітня.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України створила ТСК за газовими угодами із Росією. Цього разу - щодо ознак державної зради у сфері економічної безпеки України у період роботи уряду Ю.Тимошенко.

Глава комісії - регіонал Інна Богословська. "Ми отримали додаткові свідчення з відкритих джерел інформації про те, що на час підписання газових угод Прем'єр-міністр України, на той час - пані Тимошенко мала власні величезні боргові зобов'язання перед російською стороною з боку "Єдиних енергетичних систем України". Тобто за таких умов, якщо ця інформація підтвердиться, у нас будуть всі підстави говорити про наявність ознак злочину державної зради", - заявила раніше політик.

Раніше Прем'єр-міністр Микола Азаров висловив думку, що екс-прем'єр Ю.Тимошенко у 2009 році підписала "кабальний" газовий контракт із Росією в обмін на списання боргів у $450 млн. з корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини