RU

Колегія: В арештах жодної політики - все згідно із законом

30.12.2010, 11:56
Колегія: В арештах жодної політики - все згідно із законом - Фото
7f0dad37883ea771d04d54d6b87ff35c.jpg

Колегія: В арештах жодної політики - все згідно із законом
Жодних процесуальних порушень або політичних підстав в кримінальних справах, порушених у відношенні високопосадовців, немає. Таким є висновок колегії в складі голів МВС, Генпрокуратури, СБУ та Уповноваженого Верховної Ради по правах людини.

Як зазначили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі ГПУ, на колегію 29 грудня було запрошено голову СБУ Валерія Хорошковського, голову МВС Анатолія Могильова, Уповноваженого Верховної Ради по правах людини Ніну Карпачову, заступника голови МВС - начальника Головного слідчого управління Василя Фаринника, керівників слідчих управлінь СБУ і податкової міліції, правозахисника Едуарда Багірова.

"Учасники колегії ретельним чином розглянули питання про законність порушення кримінальних справ стосовно високопосадовців, обрання адекватного запобіжного заходу і затримання, додержання вимог законодавства при проведенні слідчих дій, тримання обвинувачених в слідчих ізоляторах. На колегії працівники прокуратури, яких безпосередньо залучено до розслідування цих кримінальних справ, здійснення прокурорського нагляду і їх судового розгляду, надали присутнім повну й об'єктивну інформацію. Процесуальних порушень по жодній з кримінальних справ не виявлено. У всіх цих затриманнях немає і не було політичних підстав", - йдеться у повідомленні.

Протягом останніх місяців ГПУ по матеріалах контролюючих і правоохоронних органів порушено низку кримінальних справ стосовно високопосадовців. "Одразу на адресу правоохоронних відомств пролунали звинувачення в політичному переслідуванні опозиції та в незаконному притягненні до кримінальної відповідальності. Така ситуація не нова", - говориться в повідомленні.

У ГПУ зазначили, що "кожного разу, коли органи прокуратури викривають корупційні діяння політиків або посадових осіб, починається жорстка протидія із залученням всіх можливих засобів". "У той же час відбувається маніпулювання свідомістю громадян, яким нав'язується думка про "заполітизованість" правоохоронних органів. Не секрет, що мова йде про злочини в економічній сфері. Ці збитки підтверджені актами КРУ, Рахункової палати, незалежними міжнародними аудиторами. Сума заподіяної шкоди по всіх кримінальних справах, порушених стосовно високопосадовців, складає мільярди гривень і мільйони евро. Але закон один для всіх, незалежно від посади і політичних смаків", - йдеться у повідомленні.

На колегії було зазначено необхідність повернення украдених грошей до скарбниці держави. За результатами роботи колегії прийнято відповідне рішення.

Анатолій Могильов: біографія та добірка новин>>>
Валерій Хорошковський: біографія та добірка новин>>>
Віктор Пшонка: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини