RU

Кольченко припинив голодування

07.06.2018, 12:56
Кольченко припинив голодування - Фото
Олександр Кольченко (фото - Антон Наумлюк, Радіо Свобода)

Український політв'язень Олександр Кольченко сьогодні, 7 червня, припинив голодування. Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін.

"Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг. Сьогодні його за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, до тюремної лікарні", - зазначив адвокат.

За його словами, в ході голодування Кольченка кілька разів в присутності начальника колонії намагалися примусити відмовитися від голодування члени місцевої ОНК і представники уповноваженого з прав людини Челябінської області.

"Сама уповноважена Павлова в колонію до Олександра не зволила приїхати, водночас написала лист в адвокатську палату, намагаючись чинити тиск вже на адвоката, з метою домогтися від мене примусити Олександра відмовитися від голодування", - уточнив Лепьохін.

Адвокат уточнив, що за час свого голодування і підготовки до неї Кольченко втратив 10 кілограм ваги. "Зараз він також самостійно прийняв рішення про припинення голодування. Ці рішення Олександр озвучував в присутності свого адвоката, якому повністю довіряє", - наголосив Лепьохін.

31 травня Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити іншого в'язня РФ - Олега Сенцова. Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін. 4 червня він потрапив до медико-санітарної частини.

25 серпня 2015 року суд в РФ засудив Сенцова, затриманого в Криму в 2014-му, до 20 років в'язниці суворого режиму за сфабрикованим звинуваченням у тероризмі. Кремль відмовився передати його Україні, вважаючи в'язня російським громадянином. Спільником Сенцова РФ назвала кримчанина Олександра Кольченка, якого засудили до 10 років колонії суворого режиму.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини