RU

Коаліція не змогла розширити повноваження РНБО

23.12.2014, 12:21
Коаліція не змогла розширити повноваження РНБО - Фото
9e489c3a07e284eea25f5e247d0d5746.jpg
Коаліція не змогла розширити повноваження РНБО. За зміни до закону про Раду національної безпеки і оборони України №1343 проголосували 223 народних депутати при 226 необхідних, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Законопроект у другому читанні не підтримали, крім Опозиційного блоку і більшості позафракційних, три коаліційні фракції - Самопоміч, Радикальна партія і Батьківщина. Представники фракцій коаліції, які не підтримали законопроект, пояснили свою позицію тим, що ряд положень законопроекту суперечить Конституції і надає забагато повноважень секретарю РНБО.

За те, щоб повернутися до розгляду даного питання, також проголосували 223 народних депутата. Пропозицію направити документ на повторне друге читання підтримали 302 парламентарі.

Спікер Володимир Гройсман доручив голові профільного комітету з питань національної безпеки і оборони Сергію Пашинському організувати роботу над законопроектом так, щоб його можна було прийняти в другому читанні та в цілому.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту №1343, цим актом "пропонується привести норми чинного законодавства України у сфері національної безпеки і оборони у відповідність з Конституцією України, удосконалити правове забезпечення діяльності РНБО". Проектом, зокрема, передбачається розширити компетенцію РНБО в частині таких повноважень, як прийняття рішення про невідкладні заходи щодо розв'язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація та контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби з злочинністю тощо.

Більше того, проектом змін до чинного закону про РНБО вводиться положення про те, що рішення цього конституційного органу, введені в дію указами президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Крім того, апарат Ради національної безпеки і оборони України визначається юридичною особою.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини