RU

Коаліція, яка 2 вересня склалася де-факто, почала оформлятися де-юре, заявив Ющенко

16.09.2008, 18:49

Президент України Віктор Ющенко дав інтерв'ю "Associated Press". Основними темами розмови стали внутрішньополітична ситуація в Україні, російсько-українські взаємини після подій у Грузії і вплив російсько-грузинського конфлікту на перспективи європейської і північноатлантичної інтеграції України.

Як повідомляє прес-служба глави держави, відповідаючи на питання про новий формат коаліції у Верховній Раді, Президент констатував, що коаліція, яка 2 вересня склалася де-факто, почала оформлятися де-юре.

"Іде перемовний процес, дуже динамічний, який має велику глибину своєї ймовірності", - відзначив Президент, додавши, що перемовини тривають півтора місяця і мають "цинічний, закулісний, зрадницький характер".

Водночас В. Ющенко висловив впевненість, що такий союз не буде тривалим, оскільки він тримається на домовленостях про розподіл посад, а не на національних пріоритетах. Президент оптимістично оцінив перспективи виходу із політичної ситуації, яка склалася.

"Сторона (коаліції) вибрала відповідь на те, що є найціннішим - не національні пріоритети, а відповідь на те, де ти будеш через два місяці, півтора року... Має право політик на такі вчинки? Переконаний, має право, але від цього ставлення нації, ставлення виборців, звичайно, переживе певні трансформації", - заявив Президент. Він запевнив, що вихід із ситуації буде знайдено лише шляхом демократичних політичних процедур.

"Українська демократія свої позиції не здасть. Ці позиції можуть здати кілька лідерів або деякі лідери, але не нація. Нація встала на шлях демократії, і вона не приймає жодного сценарію, який привезений з-за тридев'ять земель", - резюмував глава держави. Він також запевнив, що сам залишатиметься прихильником демократичних цінностей у внутрішній політиці і курсі європейської і північноатлантичної інтеграції - у зовнішній.

Досьє на Віктора Ющенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини