RU

"Коаліція трьох" вигадала собі нову назву

11.12.2008, 10:15

Нова більшість в українському парламенті може отримати нову назву - коаліція національного розвитку, стабільності і порядку. Про це повідомляє газета "Комерсант-Україна", до якої потрапив текст коаліційної угоди, яку фракція БЮТ запропонувала підписати фракціям "Наша Україна - Народна самооборона" і Блоку Литвина.

Угода про створення коаліції національного розвитку, стабільності і порядку вмістилося на 13 сторінках і складається з двох частин. У першій задекларовано принципи діяльності нової парламентської більшості і першочергові завдання, - зокрема, необхідність реформування практично всіх сфер державної політики, а також прийняття Закону про парламентську опозицію.

Окремий пункт угоди передбачає повну відмову учасників коаліції від проведення позачергових парламентських виборів: "У зв'язку із створенням коаліції і з метою забезпечення політичної стабільності сторони вважають, що немає підстав для проведення дострокових парламентських виборів, і домовилися не підтримувати голосами фракцій, які увійшли в коаліцію, будь-які рішення (закони, постанови), що забезпечують проведення дострокових парламентських виборів".

Крім того, у документі прописано, що "програма діяльності уряду, що відображає програмні принципи коаліції", автоматично має бути підтримана більшістю. "Фракції, що входять у коаліцію, беруть на себе зобов'язання протягом тижня з моменту призначення голови Верховної Ради прийняти програму дій уряду", - сказано у договорі.

Друга частина угоди - "Регламент діяльності коаліції" - з шести розділів. У ній БЮТ пропонує вважати коаліцію недійсною, якщо в ній менше 226 депутатів, а також встановити новий порядок узгодження і прийняття законів. Згідно п. 1.5.2, коаліція підтримує тільки ті законопроекти, які пройшли узгодження в уряді або отримали схвалення ради коаліції.

Нагадаємо, у вівторок депутати обрали В. Литвина спікером і оголосили про створення нової коаліції. За кандидатуру В. Литвина віддали голоси 3 представників Партії регіонів, 154 депутати від БЮТ, 40 - від НУНС, 27 комуністів і 20 депутатів від Блоку Литвина.

Коаліціада-2008: добірка новин>>>

Про перипетії обрання спікера читайте у статті "Рада розміняла "золоту" акцію">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини