RU

Ключовий свідок заявив, що Луценка підставили

07.07.2012, 15:28
Ключовий свідок заявив, що Луценка підставили - Фото
Досьє на Юрія Луценка
На судовому засіданні у справі колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка допитаний ключовий свідок звинувачення - колишній заступник начальника департаменту карного розшуку МВС Михайло Вершняк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, у 2010 році Вершняк очолював робочу групу, яка перевіряла законність відкриття оперативно-розшукової справи щодо колишнього водія Володимира Сацюка Валентина Давиденка в рамках розслідування кримінальної справи щодо отруєння Віктора Ющенка. У висновку цієї робочої групи сказано, що оперативно-розшукова справа відносно Давиденка була відкрита незаконно, оскільки перед цим заступник Луценка Коляда своїм підписом закрив кримінальну справу щодо отруєння Ющенка.

В ході сьогоднішнього судового засідання, відповідаючи на питання захисту, Вершняк констатував, що у Коляди не було повноважень закривати кримінальну справу.

Крім того, Вершняк сказав, що в ході перевірки робоча група не мала доступу до всіх документів та матеріалів кримінальної справи, зокрема, не було досліджено постанову суду, якою було санкціоновано проведення слідчих дій відносно Давиденка.

На уточнююче запитання адвоката Олексія Баганця, чи міг висновок робочої групи бути іншим, якби всі документи були вивчені, свідок відповів "так".

Також Вершняк уточнив, що він особисто не готував висновок, а підписав після того, як його склали і підписали всі виконавці.

Крім того, свідок припустив, що Луценко міг не знати, що справа закрита, коли підписував постанову про продовження слідчих дій по Давиденку. "Міністр - це людина-адміністратор, і безпосередньо розшуковою роботою не займається. Цей підпис, який є на постанові, - тупо підстава", - сказав Вершняк.

Після допиту свідків адвокат Баганець заявив, що захист позитивно оцінює сьогоднішні свідчення.

Нагадаємо, Луценка затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним в скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.

Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і в даний час по ньому триває судовий процес.

3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини